۶۱ باند تبهکار در تهران منهدم شد

تهران-ایرنا- رییس پلیس تهران بزرگ گفت: در پنجمین مرحله طرح کاشف ۶۱ باند در قالب مجرمان، سابقه داران، زورگیران، قاتلان و مالخران منهدم شد.

سردار حسین رحیمی روز سه شنبه در پنجمین مرحله طرح کاشف به خبرنگاران گفت: ۲۸۱ نفر در قالب این تعداد باند از مجرمان سابقه دار، مالخران، زورگیران، قاتلان و اقشاری که امنیت جامعه را خدشه دار می کنند دستگیر شدند.

وی افزود: ۲۲ باند سرقت به عنف، ۱۱باند سرقت منزل و اماکن، ۱۵ باند سرقت خودرو، ۸ باند جعل و کلاهبرداری و ۵ باند سرقت مسلحانه و جنایی منهدم شد که متهمان به سه هزار و ۱۷۵ فقره سرقت اعتراف کردند. 

رییس پلیس تهران بزرگ بیان داشت: ۱۰۲ نفر از سابقه داران دارای سوابق کیفری هستند. 

وی با اشاره به کشفیات گفت: ۶ کیلو طلا ، ۶ هزار دلار، دستگاه خودرو و ۲۰ دستگاه موتورسیکلت، ۵ قبضه سلاح گرم، ۵۰ عدد سلاح سرد، ۱۲۰ دستگاه تلفن همراه ۳۶ عدد ساعت مچی گران قیمت و هزار قلم لوازم محتویات داخل خودرو از این متهمان کشف و ضبط شد.

رحیمی تاکید کرد: در این بین اعضای باندی که اقدام به ۱۰۰ فقره سرقت خودرو و  ۶۰ دستگاه موتورسیکلت کرده بود شناسایی و دستگیر شدند.

وی از انهدام باند سه نفره که ۱۴ کیلو طلا را سرقت کرده بودند خبر داد و گفت: این متهمان، افرادی که با کیف طلا را از بازار حمل می کردند شناسایی و طلاها را به سرقت بردند. 

وی گفت: همچنین باند ۶ نفره سارقان مسلح که در مناطق شرقی با بستن دست و پای صاحبان منزل سرقت می کردند به ده فقره سرقت اعتراف کردند و از آنها ۲ قبضه سلاح کشف شد.  

رییس پلیس تهران بزرگ با اشاره به دستگیری قاتلی گفت: فردی که ۶۱ سال داشت و با اغفال دختری ۱۶ ساله به نام شیوا به او تعرض کرده و سپس به قتل رسانده بود شناسایی شد. 

وی خاطر نشان کرد:  این فرد در مدت یکسال با پلیس همکاری نمی کرد و محل دفن این دختر را بیان نمی کرد و پلیس را به ده ها مکان دیگر برده بود که با کار جنایی پلیس به محل دفن دختر در حیاط خانه اش اعتراف کرد. 

وی همچنین به شناسایی باند ۱۰ نفره سارقان اشاره کرد و گفت: متهمان که با تخریب منازل اقدام به سرقت در شمال و شمال غرب تهران می کردند دستگیر و به ۲۰ فقره سرقت اعتراف کردند. 

رحیمی افزود: همچنین باند ۴ نفره مامور نماها که از لباس ماموران نظامی و قضایی استفاده می کردند منهدم شدند و  به ۶ فقره سرقت اعتراف کردند. 

وی با بیان اینکه پلیس فعالیت هایی برای شناسایی سارقان انجام می دهد گفت: با کار اطلاعاتی و امنیتی طی دو سال گذشته پیش از اینکه بعضی از سارقان اقدام به سرقت کنند شناسایی و دستگیر می شوند. 

وی بیان داشت : در همین زمینه باند سارقان مسلح شناسایی و تمام اعضای باند به همراه مکشوفاتی از جمله سلاح کمری و شوکر دستگیر شدند. 

رییس پلیس تهران بزرگ با تاکیر بر اینکه باند کلاه برداری لیزینگ خودرو منهدم شد گفت: به مردم بارها اطلاع رسانی کرده ایم که این شرکت ها دروغین هستند ولی متاسفانه مردم توجه نمی کنند و فریب می خوردند. 

وی گفت: در حوزه طلا نیز اعضای شرکت ۱۰ نفره که از ۲۰۰ نفر کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

وی ابراز داشت: در یک ماه گذشته طرح جهادی با سرقت های خرد به مرحله اجرا گذاشتیم ومحصول این طرح کاهش ۱۱ درصدی سرقت خرد و افزایش ۱۳ درصدی کشفیات شد. ضمن اینکه پرونده ها در یک دهه گذشته را بررسی و دنبال می کنیم و در هشت ماه امسال ۱۲۴ درصد رشد کشفیات داشته ایم.

رحیمی همچنین به محکومان فراری هشدار داد که خودشان را به مراجع قضایی معرفی کنند در غیر اینصور دستگیر و این موضوع با جدیت دنبال می شود.

وی تاکید کرد: پلیس بر روی جرایم جنایی و گروگان گیری عکس العمل سخت خواهد داشت به گونه ای که با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش ۲۱ درصدی این نوع جرایم هستیم. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha