وزیر خارجه سریلانکا خواستار ثبات و امنیت در خاورمیانه شد

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه سریلانکا با ارسال نامه‌ای به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران، در نامه "دینش گوناواردنا" (Dinesh Gunawardena) وزیر امور خارجه سریلانکا به ظریف آمده است: سریلانکا این ترور دهشتناک و هرگونه اقدام تروریستی علیه بشریت را محکوم می‌کند.

وی افزود: ما خواستار ثبات و امنیت در خاورمیانه و منطقه خلیج فارس هستیم. گفت‌وگو و تعامل موفق‌ترین ابزار برای یافتن راه‌حل مشکلات خواهد بود.

وزیر امور خارجه سریلانکا تاکید کرد: دکتر محسن فخری‌زاده برای خدمات ارزشمند خود به مردم ایران در یادها خواهد ماند و ما از این طریق مراتب تسلیت خود را به خانواده محترم ایشان و همچنین دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌داریم.

دکتر محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که مقام معظم رهبری ایشان را دانشمند ممتاز و برجسته هسته ای و دفاعی ایران توصیف کردند، عصر جمعه هفتم آذرماه در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند و در شرق تهران در جریان یک عملیات تروریستی و بدست عناصر جنایتکار رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha