تمامی کلاس های دانشگاه ایلام مجازی برگزار می شود

ایلام - ایرنا - معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: تمامی کلاس های آموزشی این دانشگاه از جمله دروس تئوری و عملی به صورت مجازی برگزار می شود.

مصطفی نعمتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زیرساخت های لازم برای آموزش الکترونیک در این دانشگاه فراهم شده است و در هر ساعت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلاس آموزشی برگزار می شود.

وی افزود: دانشگاه ایلام دارای ۶ دانشکده، ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا، ۲۱۰ عضو هیات علمی و ۳۲ گروه آموزشی است.

نعمتی با بیان اینکه روند پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه از سال ۹۶ به شکل جدی‌تری دنبال شده است، یادآور شد: این مرکز گام‌های مشهودی در جهت بین‌المللی شدن برداشته است و هم اکنون ۲۱۱ دانشجوی غیرایرانی در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.

وی در خصوص دانشجویان نو ورود نیز اظهار داشت: با توجه به تاخیر در اعلام نتایج کنکور و شروع نیمسال جاری، بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، برای همه مقاطع تحصیلی دانشجویان جدید سه هفته به زمان برگزاری کلاس ها افزوده شده و برگزاری امتحانات نیمسال اول نیز از ۱۱ تا ۲۳ بهمن ماه است.

نعمتی تصریح کرد: تاریخ اتمام نیمسال و برگزاری امتحانات پایان ترم برای دانشجویان سال های گذشته بر اساس تقویم اعلام شده قبلی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۲۶ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha