۱۸ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۱
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84139309
۰ نفر

برچسب‌ها

زیان ۱۰۰ میلیون دلاری شرکت های هواپیمایی افغانستان

کابل - ایرنا - مقامات افغانستان اعلام کرده‌اند که بخش هوانوردی این کشور به دلیل گسترش ویروس کرونا تاکنون یکصدمیلیون دلار زیان مالی دیده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمدقاسم وفایی زاده رئیس هوانوردی افغانستان گفته است که شرکت هوایی «کام ایر» ۴۰ میلیون دلار و شرکت دولتی آریانا هم ۶۰ میلیون دلار از درآمدهای خود را نسبت به سال های گذشته از دست داده اند.

وفایی‌زاده افزوده است، برای بهبود و توسعه بخش هوانوردی کشور، برنامه‌هایی در دست اقدام است که از جمله سرمایه‌گذاری در زیربناها از جمله فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی و ساخت یک ترمینال جدید در این فرودگاه که توسط دولت و بخش خصوصی اجرایی می‌شوند.

وی اظهار داشته است که هرچند طرح حمایتی اداره هوانوردی افغانستان موفق بوده و به رغم زیان و ضرر مالی که شرکت‌های هوایی به ویژه کام ایر و آریانا متحمل شده اند، اما هیچ کدام آنها در وضعیتی نیستند که در خطر ورشکستگی، باشند.

«سیدعمر صبور» رییس فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی هم گفته که بهتر است برای کابل، یک فرودگاه جدید ساخته شود.

به باور وی فرودگاه بین المللی حامد کرزی در داخل شهر کابل، میان منازل مسکونی قرار گرفته است.

صبور ساخت آپارتمان های بلند مرتبه در اطراف فرودگاه کابل را مشکل ساز عنوان کرده و افزوده است که ساخت این واحدها با گذشت زمان رو به افزایش داشته و این اداره را با مشکل مواجه ساخته است.

اما وفایی زاده رییس هوانوردی افغانستان می گوید که طرحی برای ساخت فرودگاه جدید در استان لوگر در نظر گرفته شده است و پس از سال ۲۰۳۰ میلادی اجرایی خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =