تعامل بین مرزهای پاکستان با منطقه ویژه خراسان جنوبی گسترش یابد

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: باید تعامل بین بندر چابهار و مرزهای کشور پاکستان در حوزه استان سیستان و بلوچستان با منطقه ویژه اقتصادی استان گسترش یابد.

مرتضی صفدری روز دوشنبه در آیین تکریم مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی و معارفه سرپرست این اداره کل افزود: با توجه به همسایگی خراسان جنوبی با استان سیستان و بلوچستان می‌توان از ظرفیت‌های کشور پاکستان در حوزه تجارت خارجی استفاده کرد.

وی اظهار داشت: انتصاب مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی به عنوان ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان فرصتی برای ایجاد این تعامل است.

رییس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی بیان کرد: مدیرکل سابق گمرکات استان سالیان سال است که تمام مسائل مربوط به تجارت خارجی در استان را می‌شناسد لذا می‌تواند در این زمینه ما را یاری کند.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی در حوزه تجارت خارجی در استان خراسان جنوبی رخ داده است.

وی اظهار داشت: مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی نگاه مثبتی به استان داشت و شاهد تلاش فراسازمانی برای اینکه نگاه‌ها به بحث تجارت خارجی مثبت شود بودیم.

صفدری زاده گفت: برای مدیریت جدید گمرکات استان نیز شرایط به نحوی خواهد بود که با ریل‌گذاری‌هایی که در استان صورت گرفته روزهای بسیار روشن و امیدوارکننده‌ای در پیش است.

وی تصریح کرد: بدون شک نگاه استاندار جدید خراسان جنوبی نیز برای توسعه بهتر و بیشتر خواهد بود و می‌تواند به عنوان پشتوانه جدید گمرک مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

رییس کمسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند هم گفت: دیدگاهی که برای گمرک در استان به وجود آمده بسیار با اهمیت است و اکنون وضعیتی ایجاد شده که وقتی با مشکل مواجه می‌شویم مراجعه داریم و گمرک استان مشکل‌گشای تولیدکنندگان و تجار شده است.

سید حسین خیریه افزود: انتظار ما از مدیریت جدید گمرکات استان نیز این است راهگشا و مشکل گشای تولیدکنندگان، صادرکننده و واردکنندگان استان باشد.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر بارها مشکلاتی در حوزه کشاورزی داشتیم که مدیرکل سابق با روی گشاده و دلسوزانه بیشتر از مسوولیتی که داشت برای رفع مشکلات مساعدت کرد.

اخبار مرتبط