پخش خاطرات اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم در رادیو قرآن

تهران- ایرنا- میان برنامه جدید «خاطرات طلایی» با هدف مستند سازی خاطرات اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم روزهای سه شنبه و چهارشنبه هر هفته از رادیو قرآن پخش می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، محمدامین مهدوی مدیرگروه تلاوت رادیو قرآن اظهار کرد: میان برنامه جدید گروه تلاوت شبکه با عنوان «خاطرات طلایی» با هدف مستندسازی خاطرات اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم به ویژه وقایع تلاوتی دهه ۷۰ که بواسطه حضور قاریان مصری و استقبال پر شور و کم نظیر مردم از این محافل به ایام طلایی محافل و مجالس قرآنی ایران تبدیل شد، از اول آذرماه سال جاری در حال پخش است.

وی در ادامه گفت: آشناسازی شنوندگان با این خاطرات، الگوسازی در حوزه هنر تلاوت قرآن کریم و تقویت گرایش شنوندگان به استماع تلاوت های زیبا به عنوان دریچه ای برای انس با قرآن کریم از اهداف و ضرورت های تولید برنامه بوده که با بهره گیری از شاهدین عینی در تدوین و تنظیم خاطرات و نقل آن توسط خود این اساتید تقدیم شنوندگان می شود.
مهدوی تصریح کرد: در هر برنامه یک یا دو خاطره شیرین از زیباترین خاطرات اساتید توسط خودشان همراه با شاهد مثال آن واقعه و مستندات موجود بیان که پس از تنظیم و تدوین تقدیم شنوندگان می شود.
مدیر گروه تلاوت رادیو قرآن اذعان داشت: این برنامه کوتاه ۱۰ دقیقه ای در ۵۰ قسمت همه هفته، روزهای سه شنبه و چهارشنبه پس از خبر صبحگاهی، حوالی ساعت ۸:۲۰ به تهیه کنندگی فاطمه گنجی و بیان اساتید قرآنی همچون آقایان غلامرضا شاه میوه، احمد ابوالقاسمی و ... از رادیو قرآن موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز در حال پخش است.
 معرفی مبتهلین مشهور جهان در میان‌برنامه «ابتهال‌نامه»

 «ابتهال‌نامه» عنوان میان‌برنامه کوتاه شبکه رادیویی قرآن است که طی بازه زمانی حدود ۱۰ دقیقه به معرفی مقاطعی از زندگی مبتهلین و منشدین مشهور جهان و پخش فرازهای زیبا از ابتهال‎های زیبای آن شخص متناسب با محتوای ارائه شده در فواصل گفتار می‌پردازد.

این برنامه به صورت گفتارمحور به همت گروه تلاوت شبکه رادیویی قرآنی تهیه و تولید شد. آشنا ساختن شنوندگان با زندگی مبتهلین مشهور جهان اسلام، الگوسازی در حوزه انشاد دینی و تقویت گرایش شنوندگان به استماع ابتهال‌های زیبا و تقویت ارتباط معنوی با خدا در مخاطبان از جمله ضرورت‌های تولید این برنامه است.

ارائه برنامه متناسب با ذائقه مخاطب امروزی، جمع‌آوری و دسته‌بندی زندگی مبتهلان و ارائه آن به صورت مشخص و استفاده از تولیدات رادیو و تلویزیونی در گذشته و حال در ایران و کشورهای دیگر و همچنین آثار مکتوب و محتوای فضای مجازی و سایر تارنماها از دیگر ویژگی این برنامه است.

یادآور می‌شود، میان‌برنامه ابتهال‌نامه به تهیه‌کنندگی اسماعیل شامانیان و اجرای حمید مجیدی‌مهر از شبکه رادیویی قرآن (موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز) پخش می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha