توقف آزمایش تشخیص کرونا در غزه به دلیل نبود امکانات

تهران – ایرنا - وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه از توقف آزمایش تشخیص کرونا در تنها آزمایشگاه مرکزی غزه به دلیل تمام شدن تجهیزات آزمایشگاهی برای دومین روز متوالی خبر داد.

توقف آزمایش تشخیص کرونا در غزه به دلیل نبود امکاناتبه گزارش ایرنا به نقل از "فلسطین آنلاین" وزارت بهداشت فلسطین امروز دوشنبه در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد: تنها آزمایشگاهی که انجام معاینات و آزمایش تشخیص کرونا را انجام می داد، برای دومین روز متوالی کار خود را به دلیل تمام شدن مواد معاینه و فرسوده شدن آنها متوقف کرده است.

این وزارتخانه با اعلام این مطلب که تاکنون مواد پزشکی جدید به این آزمایشگاه نرسیده اعلام کرد استمرار این روند اوضاع بهداشت در این باریکه را "پیچیده" خواهد کرد.

همه مقامات مربوطه در فلسطین خواستار مداخله فوری برای کمک به آزمایشگاه مرکزی با مواد لازم آزمایش شده اند.

با توجه به ۱۴ سال محاصره رژیم صهیونیستی علیه غزه، بخش بهداشت از کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی رنج می برد که بر اساس داده های وزارت بهداشت فلسطین و سازمان های حقوق بشری، فرصت های مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا را می سوزاند.

تا صبح دیروز یکشنبه، وزارت بهداشت در غزه بیش از ۲۵ هزار مورد تشخیص کرونا ثبت کرده است.

اخیرا مقامات حماس نیز با انتقاد از اقدام صهیونیست ها بر ممنوعیت واردات دارویی به غزه خواهان شکستن این محاصره ناجوانمردانه شدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha