برخی واحدهای تولیدی داوطلب تامین اکسیژن بیمارستان‌ کرونا در شیراز شدند

شیراز - ایرنا- افزایش شمار بیماران کرونایی در شیراز بیمارستان های مرجع درمان کووید ۱۹ در این شهر را با مشکل تامین اکسیژن مواجه کرده است و در همین حال، برخی از مراکز صنعتی و تولیدی داوطلب تامین رایگان اکسیژن مورد نیاز این بیمارستان ها شده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع  دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز دوشنبه از اهدای اکسیژن از سوی شرکت‌های فولاد مبارکه و پتروشیمی پارس به دو بیمارستان شیراز خبر داد.

مهرداد شریفی بیان داشت : شرکت های «فولاد مبارکه» و «پتروشیمی پارس»، اکسیژن مایع بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی و بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز را به صورت رایگان تامین می کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن سپاس از هماهنگی های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با شرکت فولاد مبارکه گفت: همکاری خداپسندانه و شایسته تقدیر شرکت های فولاد مبارکه و پتروشیمی پارس با این دانشگاه، در تامین رایگان اکسیژن مایع بیمارستان های شیراز، به تازگی آغاز شده است و ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به رایگان بودن هزینه حمل اکسیژن پتروشیمی پارس به این مراکز درمانی، افزود: با تامین اکسیژن مایع بیمارستان های یادشده، در حال حاضر و در این مقطع زمانی، آنها نیازی به خرید اکسیژن به صورت مایع و گاز ندارند.

او اضافه کرد: همکاری دو شرکت دیگر با در اختیار گذاشتن امانی دو مخزن اکسیژن مایع در بیمارستان های یاد شده، همراهی تولیدکنندگان اکسیژن در شیراز و استان فارس و همچنین مشارکت نیکوکاران در تامین مناسب اکسیژن موردنیاز بیمارستان ها و نجات بخشی جان بیماران مبتلا به کووید-۱۹، بسیار موثر بوده است.

بر اساس آمارهای ستاد استانی مدیریت کرونا در استان فارس ، تعداد شهرستان های استان دارای وضعیت قرمز همه گیری کرونا که پیش از این ۱۱ شهرستان بود به چهار شهرستان کاهش یافته است.

هم اکنون از ۳۶ شهرستان فارس، چهار شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۵ شهرستان دارای وضعیت نارنجی و هفت شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۱۵۳ هزار و ۱۹۹ نفر در فارس به بیماری کووید۱۹ مبتلا شدند.

بر این اساس، هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها