موفقیت سینمای کوتاه ایران در مکزیک و یونان

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه داستانی «۳۹ روز» و انیمیشن کوتاه «خورده شده» در تازه ترین حضور بین‌المللی خود در مکزیک و یونان رقابت کردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم کوتاه داستانی ۳۹ روز به کارگردانی علیرضا صادقی مقدم در هشتمین دوره جشنواره سن لوئیز مکزیک به عنوان نماینده ایران اکران می شود.

این فیلم برشی کوتاه از زندگی دختر نوجوان ایرانیست که با فیلمبرداری آرش آزاد و نویسندگی مینا محمودی در این جشنواره به اکران درآمد.

این هفتمین حضور بین المللی آخرین ساخته علیرضا صادقی مقدم است و پیش از این در جشنواره های سینه بوث لندن، لیفت مدیا هندوستان، للون عراق، کورنراستون انگلستان، اسپاد فیلم و میراکل آمریکا اکران شده بود.

مریم سالمی و فرناز خاکزاد ۲ بازیگراین فیلم کوتاه داستانی ۳۹ روز هستند.

موفقیت جهانی دیگری برای انیمیشن کوتاه «خورده شده»

سینمای انیمیشن ایران در پانزدهمین دوره‌ جشنواره انیمیشن آتن یونان آتِنز انیمافست حضور پُر رنگی داشت و با پنج انیمیشن کوتاه خورده شده محسن رضاپور، ملکوت فرنوش عابدی، افسانه کوه اژدها عباس جلالی‌یکتا و اصغر صفار، جسم خاکستری سمانه شجاعی و یکدیگر سارا طبیب‌زاده در این رویداد حضور داشت که در آیین پایانی جشنواره، انیمیشن خورده شده موفق به کسب نشان Distinction در بخش مسابقه‌ انیمیشن کوتاه شد.

این فیلم از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و در جیبی‌استودیو ساخته شده است.

انیمیشن کوتاه خورده شده پیش از این به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دو جشنواره‌ی اُسکار کوآلیفایِ «فیلم کودکان نیویورک» آمریکا و «اشتوتگارت» آلمان برگزیده شده و نشان افتخار بیست و ششمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم Golden Beggar اسلواکی را کسب کرده بود و در اسفند ۱۳۹۷ نیز برنده‌ جایزه‌ی ویژه‌ هیئت داوران از یازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی تهران شده بود.

خورده شده تاکنون در بخش مسابقه‌ ده‌ها جشنواره‌ جهانی نظیر سیکاف، انیبار، استاپ‌موشن مونترال و... به رقابت پرداخته است.

داستان این انیمیشن کوتاه در دنیایی رُخ می‌دهد که همه در حالِ خوردن یکدیگر هستند؛ اما در این بین، یکی از موجودات راهی برای بقا پیدا کرده و پس از خورده شدن، درون شکم گرگی به زندگی‌اش ادامه می‌دهد...

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha