رشد ۲۱ درصدی اعتبارات عمرانی نوسازی مدارس در لایحه بودجه

تهران- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اعتبارات عمرانی سازمان نوسازی مدارس کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۰، رشد ۲۱ درصدی داشته است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر با بیان اینکه وضعیت منابع بودجه سازمان نوسازی مدارس کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد ۲۱ درصدی را نشان می دهد، گفت: این رشد در حالی است که اعتبارات عمرانی کشور افزایش ۱۸ درصدی داشته و بر این اساس سهم سازمان نوسازی مدارس کشور از اعتبارات پیوست یک بودجه عمرانی کشور که در سال جاری ۴.۳۹ درصد بود، به ۴.۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: از دی‌ماه سال ۱۳۹۶ تاکنون برنامه جامعی جهت ساماندهی و افزایش اعتبارات عمرانی سازمان نوسازی مدارس در دستورکار قرار گرفته است، با وجود اینکه اعتبارات سازمان در لایحه بودجه ۹۷ با کاهش ۳۳ درصدی به ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسید. با رایزنی و تلاش‌های صورت گرفته و حمایت دولت در سال های اخیر و همراهی مجلس شورای اسلامی با یک روند صعودی شاهد رشد فزاینده‌ای در اعتبارات مصوب بودیم که تاکنون نیز ادامه دارد به طوری که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۶ رشد ۴۵۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گفته رخشانی‌مهر، در بخش اعتبارات هزینه‌ای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز شاهد رشد ۳۷۴ درصدی در ۴ سال گذشته هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان نوسازی مدارس کشور در پیوست یک لایحه قانون بودجه ۱۴۰۰ شامل ۱۰ طرح اصلی است. طرح تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی نخستین بار درسال ۹۷ در ردیف اعتبارات تملک سرمایه ای قرار گرفت که نشانگر توجه و اهتمام جدی به بحث تکمیل و اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام است که با جدیت دنبال می‌شود.

وی تاکید کرد: بنا به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، یکی از مهمترین برنامه‌هایی که برای امسال پیش بینی شده، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است و بر همین اساس اهتمام  و اولویت ویژه ای برای تکمیل طرح های نیمه تمام وجود دارد.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: علاوه بر این در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که هفته پیش تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، سهم سازمان نوسازی مدارس کشور از عوارض گاز ( بند ب ماده ۶۵  قانون الحاق ۲) به منظور تامین و تعمیر سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی هنرستان‌ها از ۲۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است.

رخشانی مهر اضافه کرد: همچنین دو طرح کمک به تامین تجهیزات آموزش مجازی برای دانش آموزان مناطق محروم و احداث، توسعه و تعمیر سرویس بهداشتی و آبخوری مدارس نیز به عنوان یک طرح جدید در لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده‌ است. همچنین طرح ارتقای شاخص فضاهای آموزشی در استان‌های کرمان، هرمزگان، آذربایجان غربی و خوزستان به منظور توسعه عادلانه دسترسی به فضاهای آموزشی و کاهش فاصله در سرانه فضاهای آموزشی مناطق مختلف در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ افزوده شده است.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌مندی مناسب از این فرصت‌ها در قانون بودجه نیازمند تلاش، پیگیری و تسلط مدیران و همچنین تشکیل کمیته‌های اجرایی برای دستیابی به نتیجه مطلوب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش