غزال طلایی جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا به «پری» رسید

تهران- ایرنا- در آئین اختتامیه نهمین جشنواره جهانی فیلم پارسی استرالیا، فیلم سینمایی «پری» به کارگردانی سیامک اعتمادی تندیس غزال طلایی بهترین فیلم سینمایی را دریافت کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره جهانی فیلم پارسی، این دوره از جشنواره از پنجشنبه ۱۳ آذرماه در سیدنی آغاز شد و شامگاه ۱۶ آذرماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. نکته قابل توجه در این دوره، فروش همه بلیت‌ها در همه سانس های نمایش قبل از آغاز جشنواره بود. 

فیلم پسر، مادر مهناز محمدی که در افتتاحیه این رویداد نمایش داده شد، سه اکران فوق‌العاده داشت. برای نمایش شطرنج باد در آیین اختتامیه هم سه سانس بلیت فروخته شد.

در سومین روز از این رویداد کتاب ازدواج عاشقانه در کابل نوشته دکتر ساناز فتوحی درباره روند تولید فیلم سینمایی ازدواج عاشقانه در کابل ساخته امین پلنگی رونمایی شد. دکتر کارن پیرل‌من و پرفسور لامبی درباره این کتاب پنلی آموزشی برگزار کردند.

شامگاه یکشنبه ۱۶ آذرماه مراسم اختتامیه با معرفی برگزیدگان برگزار و پرونده این دوره جشنواره بسته شد.

در بخش فیلم بلند پری سیامک اعتمادی تندیس غزال طلایی بهترین فیلم را به دست آورد، در همین بخش فیلم پسر، مادر به کارگردانی مهناز محمدی تقدیر شد. در بخش فیلم کوتاه فیلم امتحان سونیا حداد تندیس غزال طلایی بهترین فیلم را به دست آورد و هیات داوران از فیلم همدیگر سارا طبیب‌زاده تقدیر کرد.

نهمین جشنواره جهانی فیلم پارسی از ۱۳ تا ۱۶ آذرماه به دبیری امین پلنگی در سیدنی برگزار شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha