نیاز دنیای امروز همزیستی مسالمت‌آمیز جوامع بشری است

تهران- ایرنا- سفیر ایران در مانیل پایتخت فیلیپین بر لزوم تعمیق صلح و دوستی در جهان عاری از خشونت تأکید کرد و گفت: نیاز دنیای امروز همزیستی مسالمت‌آمیز جوامع بشری است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا علیرضا توتونچیان روز دوشنبه در دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کلیسای کاتولیک فیلیپین که بصورت وبینار تحت عنوان «نقش دین در سلامت انسان» که امروز در حوزه ریاست این سازمان برگزار شد، با اذعان به اینکه گفت‌وگو نقش بسزایی در ایجاد صلح و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان دارد، گفت: گفت‌وگوهای دینی منجر به دستیابی به نقاط مشترک برای همکاری می‌شود.

وی برگزاری دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و کلیسای کاتولیک فیلیپین را نشانه ارتباط خوب و صمیمانه رهبران دینی اسلام و مسیحیت دانست و بر لزوم تعمیق صلح و دوستی در جهان عاری از خشونت تأکید کرد.

توتونچیان با اشاره به توجه رهبران مذاهب به مسئولیت خود برای مبارزه بخاطر سلامت مردم، گفت: ما در ادیان اسلام و مسیحیت، آموزه‌های بسیاری برای حفظ سلامتی جسم و روح داریم که اگر به کار گرفته شود می‌تواند مشکلات امروزی را مرتفع کند.

سفیر ایران در مانیل افزود: یکی از مشکلات جهان کنونی، شکل گیری خشونت و افراط گرایی است؛ رهبران دینی نقش اساسی در تقویت و گسترش صلح در جهان دارند و می‌توانند اندیشه انسان‌ها را به درستی هدایت کنند.

وی با تأکید بر ضرورت تداوم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و کلیسای کاتولیک فیلیپین گفت: امیدواریم یکی از نتایج این گفتگوها همکاری رهبران دینی اسلام و مسیحیت و ارائه راه حل برای اعتماد به آموزه‌های دینی که برای سعادت و خوشبختی انسان ارائه شده است، باشد.

به گزارش ایرنا، دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کلیسای کاتولیک فیلیپین با عنوان «نقش دین در سلامت انسان» به صورت وبینار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور جمهوری اسلامی ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح کردند.

در این مراسم، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام یونسی، مشاور رییس جمهور، محمد حسین نیکنام، عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران، حبیب‌الله بابایی، استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و رییس پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی و باقر طالبی‌دارابی، عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب از ایران و اسقف اعظم پابیللو، سرپرست قلمرو کلیسای مانیل، برنارد پانتین، دبیرکل کنفرانس اسقفان کاتولیک فیلیپین، اسقف ادوین دلا پنا، رییس کمیسیون گفتگوی ادیان کنفرانس اسقفان کاتولیک فیلیپین از فیلیپین سخنرانی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =