مسافران ورودی به کشور از مرز تمرچین باید تست کرونا بدهند

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: همه مسافران ورودی به کشور از مرز تمرچین به منظور کنترل بیماری کووید ۱۹ باید آزمایش "پی‌سی‌آر" داده و پس از منفی شدن، وارد کشور شوند.

علی مصطفوی روز دوشنبه در جلسه  کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد استانی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت شناسایی و مراقبت از مبتلایان به بیماری کرونا به ویژه مسافران ورودی به کشور افزود: در مرز تمرچین به مدت یک ماه به صورت آزمایشی از مسافران ورودی به کشور تست "پی سی آر" گرفته خواهد شد.

وی اضافه کرد: درصورت مثبت بودن نتیجه آزمایش اتباع خارجی، از ورود آنان به کشور ممانعت می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: در صورت ورود اتباع ایرانی به کشور و مثبت بودن تست کرونای آنان نیز مراقبت های بهداشتی و درمانی برای این افراد در داخل کشور انجام خواهد گرفت.

مصطفوی همچنین از بازگشایی میدان های دواب در شهرستان های آذربایجان‌غربی خبر داد و گفت: در هر شهرستان با نظارت متولیان امر و رعایت دستورالعمل های بهداشتی یکی از میدان های دواب رسمی بازگشایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مرز تمرچین در پیرانشهر از مرزهای پنجگانه آذربایجان غربی به شمار می رود که در مرز ایران با شمال عراق قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha