۱۷ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۳
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84138267
۰ نفر

برچسب‌ها

تمجید آقای خاص از «کین» و «سون»

تهران- ایرنا- زوج خط حمله تاتنهام یعنی «هری کین» و «سون هیونگ مین» در پیروزی ۲ بر صفر اسپرز در شهرآورد یکشنبه برابر آرسنال گلزنی کردند اما «خوزه مورینیو» بیش از گلزن این دو بازیکن، بابت نرخ دوندگی و تلاش مضاعف آنان در زمان از دست رفتن مالکیت توپ، تحت تاثیر قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، اسپرز برابر فشار زیاد توپچی‌ها مقاومت کرد و در نیمه نخست روی ضدحمله دو گل به ثمر رساند و کین و سون، هر دو برای یکدیگر در نقش ارسال کننده پاس گل ظاهر شدند.

مورینیو با تمجید از این دو مهاجم که در مجموع در این فصل ۱۸ گل به ثمر رسانده‌اند، آنها را «حرفه‌ای‌های کلاس جهانی» خواند.

آقای خاص در این خصوص گفت: آنها مثل حیوانات درنده کار می‌کنند البته با نهایت احترام برای حیوانات، من عاشق حیوانات هستم.

وی افزود: زمانی که توپ از دست ما خارج می‌شد، آنها به سختی و در کمال شگفتی می‌دویدند و تلاش می‌کردند. هری کین در محوطه جریمه توپ ربایی می‌کرد و سون در مدت ۶۰ دقیقه از جریان بازی در نقش یک وینگر به شدت تلاش کرد. «هکتور بلرین» نیز در نقش مهاجم دوم به خوبی ظاهر شد و کار کرد.

مورینیو تاکید کرد: آنها تعادل موردنیاز خود را به خوبی برقرار کرده و زمان در دسترس نبودن توپ، برای تیم کار تاکتیکی فوق العاده‌ای انجام می‌دادند.

فرم ایده‌آل اسپرز هواداران را امیدوار کرده است تا پس از سال‌ها، به حسرت فتح جام پایان دهند. آنان از سال ۱۹۶۱ تاکنون موفق به فتح لیگ جزیره نشده و آخرین باری که دستشان به یک جام رسیده به سال ۲۰۰۸ و جام اتحادیه مربوط می‌شود.

کین در این باره گفته است: ما در هر زمان فقط به یک بازی فکر می‌کنیم؛ در برهه‌ای سخت به خوبی کار می‌کنیم اما نتایجی مثل این، فقط به ما کمک می‌کند. هفته بعد به مصاف کریستال پالاس می‌رویم و سپس سه روز بعد باید برابر لیورپول بازی کنیم بنابراین رفته رفته به بازی‌های سخت نزدیک می‌شویم.

اسپرز هم‌اکنون از سه بازی قبلی خود هفت امتیاز کسب کرده و به لطف تفاضل گل بهتر بالاتر از لیورپول، صدرنشین لیگ جزیره هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha