راه دسترسی ۱۵ روستای شهرستان زرندیه تا عصر امروز بازگشایی می شود

ساوه - ایرنا - مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زرندیه گفت: اکیپ های برف روب در حال بازگشایی راه دسترسی ۱۵ روستای این شهرستان هستند که پیش بینی می کنیم تا عصر امروز انجام شود.

«مجتبی حاج سلطان زاده» روز دوشنبه به ایرنا، گفت: پس از اینکه بارش گسترده برف شهرستان زرندیه را در برگرفت و برخی محورهای روستایی را مسدود کرد، ‌ روز گذشته مسیر بخش عمده ای از روستاها با تلاش راهداران و اکیپ های برف روب بازگشایی شد.

وی افزود:‌ شب گذشته به دلیل کولاک، راه ۳۰ روستای دیگر مسدود شد که از صبح امروز عملیات بازگشایی و برف روبی این مسیرها آغاز و تا ظهر امروز راه ۱۵ روستا باز شده و تلاش برای بازگشایی مسیر سایر روستاها تا عصر امروز ادامه خواهد یافت.

وی گفت: بیشترین مسدودی راه روستایی در بخش های مرکزی و خرقان شهرستان زرندیه اتفاق افتاد و ارتفاع برف در خرقان به ۳۰ سانتیمتر و در مسیر بوئین زهرا نیز بیش از ۲۰ سانتیمتر رسید.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زرندیه گفت:‌با توجه به بارش ۱۵ سانتیمتری برف در مسیر جاده قدیم به سمت تهران و اهمیت این مسیر،  راهداران با تلاش گسترده این جاده را برای تردد خودروهای عبوری آماده کردند و مشکلی در این مسیر نداشتیم.

حاج سلطان زاده اظهار کرد: راهداری شهرستان زرندیه دارای سه اکیپ راهداری است که در گردنه رنگرز، خرقان و زاویه مستقر هستند و در صورتی که بارش برف سراسر شهرستان را با توجه به وسعت و تعدد مسیرهای بین شهری، ‌روستایی و اصلی فراگیرد برای عملیات برف روبی ناکافی است.

زرندیه با ۷۰ هزار نفر جمعیت یکی از وسیعترین شهرستان های استان مرکزی محسوب می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha