حزب تحت رهبری مادورو در انتخابات ونزوئلا پیروز شد

تهران - ایرنا - بر اساس اعلام نتایج اولیه انتخابات پارلمانی ونزوئلا، حزب چپگرای تحت حمایت دولت نیکلاس مادورو با کسب حداکثری آرا به عنوان پیروز این کارزار معرفی شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از تارنمای شبکه تلویزیونی تله سور ونزوئلا، با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از پایان برگزاری انتخابات پارلمانی سرنوشت ساز ونزوئلا، «ایندیرا آلفونزو» رئیس شورای انتخاباتی این کشور بر اساس شمارش اولیه آرای جمع آوری شده از پیروزی حزب چپگرای تحت حمایت دولت خبر داد.

بر اساس اطلاعات کمیته انتخاباتی ونزوئلا، بر اساس نتایج اولیه، حزب «قطب بزرگ میهنی سیمون بولیوار» با کسب ۶۷.۶ درصد آرای شمارش شده، پیروز اصلی این کارزار شناسایی شد. به گفته آلفونزو، انتخابات روز گذشته (یکشنبه) با مشارکت ۳۱ درصدی شهروندان این کشور برگزار شد.

برگزاری انتخابات پارلمانی ونزوئلا که دیروز یکشنبه (۱۶ آذر) برگزار شد، چالشی بزرگ میان طرفداران «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری این کشور و گروه مخالفان محسوب می شود که در آن، نمایندگان مجلس جدید سرنوشت کشور را به دست خواهند گرفت.

به گزارش شورای انتخاباتی، رقابت روز گذشته با هدف آغاز دوره جدیدی در مجلس ملی ونزوئلا، بین ۱۴ هزار و ۴۰۰ نامزد از ۱۰۷ سازمان و نهاد سیاسی در ۱۴ هزار و ۲۲۱ مرکز رای گیری برگزار شد. فرآیندی که از ماه ها قبل موجب افزایش تنش ها میان حزب مخالفان و دولت شده و به موجب آن با رای مردم، ۲۷۷ نماینده پارلمان برای پنج سال آینده انتخاب خواهند شد.
همچنین بر اساس اطلاعات این نهاد، انتخابات دیروز در فضایی دموکراتیک، با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور ناظران بین المللی انتخاباتی برگزار شد.

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا دقایقی پس از اعلام این خبر در صفحه توییترش نوشت: من شجاعت ۱۴ هزار و ۴۰۰ نامزدی که به این جشن انتخاباتی پیوستند را تحسین می‌کنم. همچنین به نمایندگان، معاونان و اعضای علی البدل منتخب تبریک می‌گویم. افراد نیک، متعهد و سخت کوش به مجلس قانونگذاری آمدند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha