رییس دانشگاه ارومیه: اندیشه‌ورزی، وظیفه اصلی دانشجوی امروز است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه ارومیه گفت: اندیشه‌ورزی از مهمترین وظایف دانشجویان امروزی در دهه چهارم انقلاب است و باید جهاد علمی را سرلوحه فکر و عمل خود قرار دهند.

رحیم حب‌نقی روز دوشنبه در همایش مجازی با دانشجویان به مناسبت روز دانشجو اظهار داشت: درک شرایط کشور از ضرورت‌های دانشجوی امروزی بوده و دانشجویان باید با تلاش در راستای حاکمیت علم و دانش و خردورزی در حوزه اقتصاد و فرهنگ، کشور خود را در برابر تمامی حوادث و هجمه‌های ناجوانمردانه بیگانگان بیمه کرده و عزت و سربلندی ملت ایران اسلامی را فراهم کنند.

وی با تاکید بر نهادینه شدن الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در عرصه ملی و بین المللی بیان کرد: عرصه‌های نوین فناوری، سنگر نخست دانشجویان امروزی در مبارزه با استکبار جهانی است.

رییس دانشگاه ارومیه با بیان اینکه دشمن از پیشرفت و توسعه علمی کشور در هراس است، اضافه کرد: ترور دانشمندان هسته‌ای کشور بیانگر این موضوع بوده و این امر بارها به اثبات رسیده است.

حب‌نقی روحیه استکبار ستیزی را از سرمایه‌های معنوی دانشگاه در نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: لازم است تا دانشجویان با آگاهی کامل از شرایط موجود، نقشه‌های پیچیده دشمن و توطئه‌ها علیه نظام اسلامی را خنثی کنند.

وی با اعلام اینکه شیوع ویروس کرونا مانع برگزاری مراسم حضوری روز دانشجو در این دانشگاه شده است، گفت: در همین راستا مقرر شده هیأت رئیسه دانشگاه دیدار مجازی با تشکل‌های دانشجویی داشته باشند.

دانشگاه ارومیه نزدیک به ۲۰ هزار نفر دانشجو در مقاطع و رشته‌های مختلف تحصیلی دارد.

روز ۱۶ ماه آذر در ایران روز دانشجو اطلاق می‌شود، این روز، به یاد سه دانشجوی جنبش دانشجویی معارض رژیم شاه (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی) که در اعتراض به دیدار رسمی نیکسون معاون رئیس‌جمهوری وقت آمریکا و از سرگیری روابط دولت کودتا در ایران با انگلستان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، هر سال گرامی داشته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =