۱۷ آذر ۱۳۹۹،‏ ۰:۰۳
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84137590
۰ نفر

برچسب‌ها

پمپئو مدعی تقلب در انتخابات ونزوئلا شد

تهران- ایرنا- مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده درحالیکه هنوز نتیجه انتخابات پارلمانی ونزوئلا اعلام نشده است مدعی تقلب در انتخابات این کشور شد.

وزیر خارجه آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر با اشاره به انتخابات پارلمانی ونزوئلا که پس از ماه‌ها تلاش و چالش سرانجام امروز برگزار گردید، مدعی شد: تقلب در انتخابات ونزوئلا از پیش صورت گرفته است. نتایج اعلامی توسط حکومت غیر قانونی مادورو بر خواسته مردم ونزوئلا تأثیر نمی‌گذارد.

وی ادامه داد که آنچه امروز اتفاق می‌افتد یک تقلب و ساختگی است نه انتخابات.

آمریکا پیشتر در جهت دخالت جویی‌های خصمانه در امور کشور مستقل ونزوئلا، این بار در حرکتی به منظور تحریک مخالفان و اثرگذاری منفی بر انتخابات این کشور اقدام به انتصاب "سفیر مجازی" برای این کشور کرد.

واشنگتن با ایجاد صفحه توئیتری و اجرای مراسم مجازی تحلیف و انتصاب جیمز استوری، وی را به عنوان اولین سفیر آمریکا در ونزوئلا پس از ۱۰ سال اعلام کرد.

مردم ونزوئلا برای تغییری سرنوشت ساز در مسیر سیاست کشور امروز ۶ دسامبر (۱۶ آذر) به پای صندوق‌های رأی رفتند تا نمایندگان جدید به انتخاب آرا مردم، سرنوشت این کشور را به دست گیرند.

مجلس ملی کنونی که اکثریت آن (۱۳۲ کرسی از ۱۶۶ عضو) را گروه موسوم به مخالفان ونزوئلا تشکیل می‌دهند از سال ۲۰۱۵ طی انتخابات پارلمانی قدرت را به دست گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha