۱۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۳
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84137544
۰ نفر

برچسب‌ها

عراق و روسیه روابط امنیتی را بررسی کردند

بغداد – ایرنا- وزیر دفاع عراق و سفیر روسیه در بغداد روابط امنیتی بین دو کشور را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع عراق یکشنبه شب در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد: «ماکسیم ماکسیموف» سفیر روسیه در بغداد امروز با «جمعه عناد سعدون» وزیر دفاع عراق در دفترش دیدار و گفت وگو کرد.

این بیانیه افزود: دوطرف در این دیدار روابط عراق و روسیه درخصوص جنبه‌های امنیتی و آموزشی را بررسی کردند.

این دیدار درپی سفر اخیر «فواد حسین» وزیر خارجه عراق به مسکو و دیدارش با مقامات بلندپایه این کشور صورت گرفت.

در این سفر، فواد حسین و هیأت همراهش با مقامات روس درباره همکاری اقتصادی، سیاسی، امنیتی و نظامی گفت وگو کرد.

وزیرخارجه عراق پس از دیدار با همتای روس خود در مسکو در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره قصد عراق برای خرید تسلیحات و سامانه‌های دفاعی پیشرفته از روسیه گفت که وزیر دفاع عراق بزودی برای بحث درباره مسائل نظامی به مسکو سفر خواهد کرد.

دو کشور ۱۴ یادداشت تفاهم همکاری برای امضا آماده کرده‌اند و کمیسیون مشترک بغداد و مسکو قرار است اوایل سال آینده میلادی تشکیل جلسه دهد.

روسیه و عراق درحال حاضر در چارچوب کمیته چهارجانبه تبادل اطلاعات بین بغداد، تهران، مسکو و دمشق برای مبارزه با تروریسم همکاری می‌کنند.

کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی با ایران، روسیه و سوریه، با هدف همکاری و تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی این کشورها و نماینده عراق در بغداد راه‌اندازی شده است.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی «داعش» و تکفیری‌ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق‌ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

فرماندهی ستاد مشترک ارتش عراق اخیراً بر نقش مؤثر و دستاوردهای موفقیت آمیز کمیته چهارجانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی بین این کشور، ایران، روسیه و سوریه تاکید کرد.

سرلشکر «تحسین الخفاجی» گفت: کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی با عضویت عراق، ایران، روسیه و سوریه مستقر در وزارت دفاع عراق تحت امر یک افسر عالی رتبه این وزارتخانه، در تبادل داده‌های اطلاعاتی درباره تحرکات تروریست‌ها و از بین بردن آنها بسیار مهم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =