جذب کامل سهمیه مسکن خراسان جنوبی نیازمند وحدت رویه است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی بر ایجاد وحدت رویه در دستگاه‌های متولی برای جذب صد درصدی سهمیه مسکن اقشار کم‌درآمد استان تاکید کرد و گفت: جذب کامل سهمیه اختصاص یافته و شتاب‌بخشی به روند اجرای کار، دو موضوع مهمی است که باید در اولویت کار دستگاه‎‌های متولی قرار گیرد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در نشست‌ کمیته راهبری تامین مسکن اقشار کم درآمد استان خراسان جنوبی افزود: زمان تعیین شده برای تکمیل ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی از مجموع ۶ هزار واحد مسکن شهری استان ۱۵ دی ماه است که باید برای افزایش این بازه زمانی و تعیین مهلت تا پایان سال، رایزنی و مکاتبه لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: شرایط آب و هوایی اجازه تکمیل واحدها در این مدت کوتاه را نمی‌دهد.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مسکن، پایه‌ای ترین نیاز خانواده است، گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم در شهرها، اجاره‌نشینی است که ضمن تحمیل هزینه‌های گزاف برای پرداخت اجاره مسکن، نگرانی جابه‌جایی را نیز به همراه دارد.

وی متذکر شد: طرح‌هایی همچون اقدام ملی مسکن، ۶ هزار واحد مسکن شهری و ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی فرصت‌های خوبی برای تامین اصلی‌ترین نیاز مردم هستند.

ملانوری گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و تاثیری که این طرح‌ها در رفع دغدغه مردم دارند، باید با همکاری و همراهی همه حوزه‌ها نسبت به تحقق کامل آنها اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه مسکن، مأمن هر فرد است گفت: در بحث اجرای این واحدها باید به فرهنگ، آداب، رسوم و دیدگاه‌های مردم توجه شود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با اعمال تغییرات لازم در شیوه‌نامه اجرایی این طرح‌ها، باید موقعیت را برای جذب حداکثری افراد واجد شرایط فراهم کنیم.

وی بر بسیج امکانات و ظرفیت‌ها برای جذب کامل اعتبارات تخصیصی به این طرح‌ها در استان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها