۱۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۲
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84137354
۶ نفر

برچسب‌ها

۴۶ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان همدان واگذار شد

همدان- ایرنا- مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان گفت: همزمان با هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت، ۴۶ واحد مسکونی با هزینه احداث ۳۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به مددجویان تحت پوشش این سازمان در استان واگذار شد.

به گزارش ایرنا، مهدی دیناری روز یکشنبه در حاشیه این آیین که به صورت نمادین در شهرستان بهار برگزار شد به خبرنگار ایرنا افزود: اعتبار این واحدها در سال ۱۳۹۹، از محل بودجه بلاعوض دولتی، تسهیلات بانکی و سهم آورده مددجویان تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی روستایی قابل تحویل به خانوارهای دارای حداقل ۲ معلول در قالب تفاهم نامه کشوری سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و حساب ۱۰۰ امام (ره)، ۱۰ واحد است، گفت: در شهرستان ملایر پنج واحد، رزن، بهار و کبودراهنگ هر کدام یک واحد و شهرستان تویسرکان ۲ واحد تحویل مددجویان شد.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان اظهار داشت: ۳۶ واحد مسکونی به خانوارهای تک معلولی و سایر مددجویان زیر پوشش بهزیستی تحویل شد که سهم شهرستان ملایر ۱۳ واحد، نهاوند ۱۱ واحد، رزن یک و شهرستان تویسرکان ۱۱ واحد است.

آیین بهره برداری از این تعداد مسکن مددجویی به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی استان، مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری، فرماندار شهرستان بهار و جمعی از مسئولان برگزار شد.

تعداد معلولان زیر پوشش سازمان بهزیستی در استان همدان ۴۵ هزار و ۵۳۰ نفر که بیشترین تعداد مربوط به شهر همدان با ۱۷ هزار و ۶۳۶ و فامنین با هزار و ۳۳۲ نفر معلول است و ۶۰ درصد آنها را مرد و ۴۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده نزدیک به یک سوم جمعیت همدان به صورت مستقیم و غیرمستقیم از خدمات بهزیستی بهره می‌برند.

استان همدان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =