نوع نگاه به معلولان با فرهنگ سازی صحیح تغییر خواهد کرد

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: اگر توانمندی‌های افراد معلول با فرهنگ سازی صحیح به جامعه نشان داده شود اعتماد به نفس آنان نسبت به توانمندی‌های خودشان و نوع نگاه مردم به این قشر تغییر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا  احمدعلی موهبتی روز یکشنبه در نشست با متولیان حوزه معلولان و تعدادی از معلولان سیستان‌وبلوچستان اظهارداشت: اولین وظیفه سازمان‌ها، تشکل‌ها، خیران و بخش‌های دولتی و خصوصی نسبت به جامعه معلولان این است که با برجسته سازی توانمندی‌های افراد معلول، نوع نگرش و نگاه ترحم آمیز جامعه به آنان را تغییر دهند.
وی افزود: افراد معلول نباید خودشان را نسبت به دیگران ناتوان بدانند و باید تلاش کنند با تقویت دیگر اعضای بدن خود، نقص بدنی خود را جبران کنند.

استاندار سیستان‌وبلوچستان با اشاره به رشد اعتباری برای ارائه خدمات بیشتر به معلولان گفت: در دولت اقدامات خوبی از قبیل تأمین مسکن برای افراد معلول انجام شده و این موضوع در این استان نیز محقق شده است.

وی همچنین بر مناسب‌سازی دستگاه‌ها، معابر و محیط‌های شهری برای معلولان، جانبازان و سالمندان تاکید کرد.

معاون توانبخشی بهزیستی سیستان‌وبلوچستان نیز در این نشست اظهارداشت: بخشی از خدمات این دستگاه به معلولان و بخشی هم به خانواده آنان ارائه می‌شود.

هاشمزهی گفت: هم‌اینک ٨٠ مؤسسه، ٣٥مرکز روزانه توانبخشی و ٩مرکز شبانه روزی بیماران مزمن و سالمندان و مراکز افراد زیر ۱۴ سال در استان به معلولان ارائه خدمت می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha