دعوت مادورو از مردم برای حضور حداکثری در انتخابات سرنوشت ساز

تهران - ایرنا - امروز(یکشنبه) و همزمان با آغاز فرآیند انتخابات پارلمانی ونزوئلا ، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری این کشور، مردم را به حضور حداکثری در این رویداد سرنوشت ساز فرا خواند.

به گزارش ایرنا، نیکلاس مادور دقایقی پیش در پیامی توییتری ضمن دعوت از مردم برای حضور پای صندوق‌های رای نوشت: امروز یکشنبه، ششم دسامبر (۱۶ آذر) برای ونزوئلا روزی بزرگ است. ما با شعف برای رای دادن به نمایندگان جدید مجلس ملی به مراکز رای گیری می‌رویم. بدون تردید، اهمیت امروز به اندازه ای است که هیچ کس نباید در خانه بماند. همه زنان و مردان (ونزوئلایی) پیش به سوی رای دادن!

شبکه تلویزیونی تله سور نیز در صفحه توییترش نوشت: از نخستین لحظات آغاز رای گیری، ونزوئلایی ها برای رای دادن از خانه هایشان خارج شده اند.

کارلوس مونترو روزنامه نگار آرژانتینی نیز ساعاتی پیش در پیامی توییتری در مقایسه ای میان انتخابات پارلمانی ونزوئلا و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: ترامپ در حالی دم از تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ می‌زند که حداقل در آن شرکت کرد، در ونزوئلا، مخالفان پیش از انتخابات مدعی تقلب شده اند.

 پس از ماه ها تلاش و چالش سرانجام انتخابات پارلمانی ونزوئلا امروز برگزار خواهد شد و مردم ونزوئلا برای تغییر و تحولی سرنوشت ساز در مسیر سیاست کشور به پای صندوق های رأی خواهند شتافت. ۶ دسامبر (۱۶ آذر) نویدبخش روزی مهم برای ونزوئلا بوده که در آن مجلسی با تحولات و نمایندگان جدید به انتخاب آراء مردم، سرنوشت این کشور را به دست خواهد گرفت.  

مجلس ملی کنونی که اکثریت آن (۱۳۲ کرسی از ۱۶۶ عضو) را گروه موسوم به مخالفان ونزوئلا تشکیل می دهند از سال ۲۰۱۵ طی انتخابات پارلمانی قدرت را به دست گرفت.  
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha