سرمربی پیکان: حذف مرحله سوم لیگ والیبال تصمیم درستی بود

تهران- ایرنا- سرمربی تیم والیبال زنان پیکان گفت: به دلیل بحران کرونا و تردد تیم‌ها، فدرسیون تصمیم درستی برای حذف مرحله سوم لیگ برتر گرفت.

«میترا شعبانیان» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره حذف مرحله سوم دور مقدماتی لیگ برتر والیبال اظهار داشت:  نتیجه بازی‌ها تقریبا مشخص است و به نظرم فدراسیون تصمیم درستی گرفت تا این مرحله را حذف کند. زیرا با بحران کرونا و تردد بسیار شرایط سختی را در پیش داشتیم.

وی افزود: در واقع میزبانی در اصفهان و تهران انتخاب درستی بود زیرا شیراز تیم مدعی قهرمانی نیست و اگر بود شاید شهر میزبان می‌توانست تغییر کند. هر چند این تیم بازیکنان خوبی دارد که در تیم‌های دیگر بازی می‌کنند و اگر آنها را کنار هم جمع کند جزو مدعیان خواهد شد.

سرمربی پیکان در پاسخ به این پرسش که از نقطه نظر سرمربی ذوب آهن باید بازی با پیکان در پنج ست برگزار می‌شد، گفت: نباید در پنج ست برگزار می‌شد و اگر بخواهم به گونه دیگری صحبت کنم ما در واقع ذوب آهن را باید ۳ بر صفر می‌بردیم. ۱۲ سرویس را خودمان خراب کردیم.

وی در خصوص ناراضی بودن ذوب آهن از داور دوم این دیدار یادآور شد: بحث داوری همواره بوده و هیچ‌گاه یک داور به نفع یک تیم دیگر سوت نمی‌زند مخصوصا در والیبال زنان چنین چیزی دیده نشده است. اعتراض نسبت به داوری همواره برای هر دو تیم بوده است.

شعبانیان اضافه کرد: ست دوم را برابر ذوب آهن ۱۵ بر ۵ عقب بودیم اما بازی را پس گرفتیم. نمی‌توانیم بگوییم مقصر داوری است. بازیکنان خوبی داریم و آنالیز بازی را انجام دادیم و نتیجه گرفتیم. بعد از هر بازی این صحبت‌ها مطرح می‌شود و فریبا صادقی سرمربی ذوب آهن نیز دوستم است اما ما هم تلاش خود را کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در گروه الف تیم سایپا و قزوین حضور دارند و فاصله سایپا با تیم‌های دیگر بیشتر است و می‌توان گفت بازی راحت تری دارد اما در گروه (ب) پیکان و ذوب آهن جزو مدعیان هستند. شرایط مقداری سخت‌تر می‌شود. بنظرم با شرایط کرونا و مشکلات روحی اینکه هر مرتبه بگوییم کدام گروه سخت و آسان است، درست نیست.

سرمربی پیکان تصریح کرد: دو روز قبل از اعزام تست کرونا دادیم و بازیکنان با شرایط سختی تمرین کردند و مدام نگرانیم. وضعیت برای همه تیم‌ها متفاوت است و جای حاشیه سازی برای تیم‌ها نیست تا زمین و داور و غیره را زیر سوال ببریم. ذوب آهن تیم بی‌نقص و هماهنگی است و امیدواریم در تهران هم نتیجه خوبی بگیریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =