جوجه‌ریزی در مرغداری‌های آذربایجان‌غربی به ۴.۲ میلیون قطعه می‌رسد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: با هدف افزایش تولید گوشت مرغ، جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه افزایش می‌یابد.

نادر صادقی روز یکشنبه در بیستمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت: این تعداد جوجه‌ریزی بیشتر از نیاز استان است و امید می‌رود با ورود مرغ‌های تولید شده به چرخه کشتار، شاهد کاهش قیمت مرغ در بازارهای استان باشیم. 

 وی با اشاره به روند کاهش قیمت مرغ در استان در روزهای اخیر و نزدیک شدن به قیمت واقعی و تنظیم بازار، گفت: با افزایش توزیع مرغ منجمد در استان، افزایش کشتار مرغ و بازرسی‌های مداوم از مراکز توزیع، بهای مرغ گرم به قیمت واقعی خود نزدیک می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: مقرر شده تمامی نهاده‌های مورد نیاز مرغداران توسط دولت و با قیمت مناسب توزیع شود که این تدبیر نیز در کاهش قیمت مرغ موثر خواهد بود.

صادقی، بر تداوم بازرسی و نظارت بیشتر بر روند توزیع نهاده‌های تولید، کشتار و توزیع مرغ در استان تاکید کرد و افزود: روزانه به طور متوسط ۴۲ تن مرغ منجمد قابل طبخ در استان توزیع می‌شود که این روند تا تعادل قیمت مرغ در بازار ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، در ادامه این جلسه فرماندار ارومیه گزارشی از آخرین روند فعالیت نانوایی‌های استان و روند توزیع آرد ارائه کرد.

آذربایجان‌غربی با بیش از ۷۰۰ واحد مرغداری جزو استان‌های دارای زنجیره کامل مرغ در کشور محسوب می‌شود؛ در روزهای اخیر کمبود مرغ در بازار ارومیه و به تبع آن استان موجب بروز صف‌های طولانی در مقابل مراکز عرضه شد.

عرضه روزانه ۶۰ تن گوشت مرغ مازاد طی روزهای اخیر در شهرهای مختلف استان، موجب کاهش تقاضا برای آن و ایجاد تعادل نسبی در بازار شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha