خراسان شمالی در شاخص گازرسانی از میانگین کشور بالاتر است

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: این استان در شاخص بهره‌مندی گاز شهری و روستایی هم اکنون از میانگین کشور بالاتر است و به همین دلیل اواخر امسال جشن پایان گازرسانی را خواهیم داشت.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این شرکت، حسن رضا میربلوکی اظهار داشت: ضریب نفوذ گاز در این استان در بخش شهری ۱۰۰ درصد و در بخش روستایی ۹۹.۷ درصد است.

وی گفت: این شاخص در کشور در بخش خانوارهای شهری ۹۵ درصد و روستایی ۸۳ درصد است.

وی افزود: با گاز رسانی به سه روستای باقی مانده در این استان ۱۰۰ درصد خانوارهای روستایی واجد شرایط از نعمت گاز بهره مند می‌شوند و تا پایان سال جشن گازرسانی در استان برگزار خواهد شد.

میربلوکی اظهار داشت: ۸۱ درصد گاز مصرفی استان در ۶ ماه امسال در بخش صنعت استفاده شده است که نشان دهنده حمایت شرکت گاز از تولید و اشتغال است و همچنین در بخش‌های خانگی نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان ۱۳ درصد مصرف گاز افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: اولویت مصرف گاز برای شرکت ملی گاز ایران در بخش خانگی و گرمایشی است و سایر مصارف در اولویت بعدی قرار می‌گیرند؛ ولی این بدان معنا نیست که سایر مصارف مورد توجه شرکت گاز نیستند.

وی گفت: بر اساس آمارهای موجود خانوارهای ایرانی حدود سه برابر میانگین جهانی مصرف گاز، آب و برق دارند که از تمامی مشترکان گاز انتظار می‌رود با مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی ضمن حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌های خانوار، امکان استفاده از این نعمت خدادادی را برای دیگران فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی اظهار داشت: صرفه‌جویی کم مصرف کردن نیست، درست مصرف کردن است بنابراین باید با صرفه جویی امکان توسعه گازرسانی در این استان سرسبز را فراهم ساخته و انرژی مورد نیاز نسل‌های آینده را هدر ندهیم.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha