کارت هوشمند رانندگان متخلف حمل نهاده‌های کشاورزی باطل می‌شود

تهران- ایرنا - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: سازمان راهداری، کارت هوشمند رانندگان متخلف در حمل نهاده‌های بخش کشاورزی را باطل می کند.

به گزارش روز یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «محمدرضا طلایی» درباره اختلاط نهاده‌های بخش کشاورزی، افزود: هر زمان قیمت نهاده‌ها اختلاف بیشتری در بازار پیدا می کند، تخلف صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه کالایی که خریداری می شود در مراحل مختلف بارگیری تا انبار آزمایش می شود، خاطرنشان کرد: قبل از تخلیه بار از کشتی، سازمان های استاندارد، حفظ نباتات و دامپزشکی نمونه برداری می کنند و اگر مورد تایید قرار گرفت، اجازه تخلیه بار از کشتی داده می شود.

 مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: زمانی که بار از کشتی خارج و در انبارها تخلیه می شود با تأیید دامپزشکی، بارگیری و به سمت مقصد حمل می شود،  بنابراین هیچ مشکلی در زمان بارگیری وجود ندارد.

طلایی با بیان اینکه شرکت های واردکننده با شرکت های باربری قرارداد می بندند، گفت: مشکلی در نهاده های وارداتی وجود ندارد؛ حمل بار به صورت فله و در کامیون های لبه دار انجام می شود و شرکت های باربری متعهد هستند بار را سالم به واحدهای تولیدی برسانند.

 مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور یادآور شد: شرکت های حمل و نقل چون مجوزشان را از سازمان راهداری می گیرند، رئیس سازمان راهداری به ما قول داده است اگر گزارش تخلفی به این سازمان بدهیم به سرعت کارت هوشمند راننده باطل شود.

وی با اشاره به این که حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیون تن نهاده به کشور وارد و توسط کامیون حمل می شود، تصریح کرد: اینکه کنار هر کامیون یک ناظر قرار گیرد. امکان پذیر نیست.

طلایی اضافه کرد: برای جلوگیری از تخلف رانندگان باید در جریمه های آنان سخت گیری شود.

احتمال حضور یک شبکه متخلف تغییر مسیر نهاده های دامی 

 مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به اینکه دلالان از اختلاط نهاده ها سود می برند، گفت: ما با شرکت پیمانکار که قرارداد می بندیم، تضامین می گیریم. اگر شرکت حمل و نقل تخلف کند پنج برابر قیمت بار جریمه و بار کامیون معدوم می شود.

طلایی گفت: احتمال می دهیم یک شبکه متخلف، بار نهاده های کشاورزی و دامی را در مسیر تغییر می دهد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از واحدهای تولیدی درخواست کرد تا بار ناسالم را تحویل نگیرند.

به گزارش ایرنا، طبق مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار در آذرماه، نرخ هر کیلوگرم ذرت و جو در مبادی ورودی یک هزار و ۷۰۰ تومان، دانه سویا سه هزار ۱۰۰ تومان و کنجاله سویا سه هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شد، در حالی که قیمت هر کیلوگرم ذرت بیش از چهار هزارتومان و کنجاله سویا بیش از ۱۵ هزارتومان در بازار آزاد به فروش می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار اقتصاد