مصلایی‌پور: از داوری‌های دور برگشت لیگ کشتی فرنگی راضی نیستم

تهران _ ایرنا _ سرپرست کمیته داوران فدراسیون کشتی در مورد انتقادات به داوری در دور برگشت لیگ کشتی فرنگی گفت: داوری ها برای خود من هم راضی کننده نبود و قبول دارم که داوران ما آن جوری که باید قضاوت نکردند.

به گزارش ایرنا ، «محمد مصلایی‌پور» روز یکشنبه در حاشیه لیگ کشتی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص انتقادهایی که از عملکرد داوران در لیگ برتر کشتی فرنگی می‌شود، اظهار داشت: داوری‌ها برای خود من هم راضی کننده نبود و قبول دارم که داوران ما آن جوری که باید و شاید قضاوت نکردند؛ داوران نزدیک به یک سال از داوری دور بودند و مسابقه‌ای نبوده، درحالی‌ که داور هم مانند دیگر ورزشکاران احتیاج به تمرین دارد. 
وی ادامه داد: ما نظام‌نامه‌ای داریم که مجبوریم طبق آن از همه داوران‌  استفاده کنیم و به این شکل خیلی از داوران باتجربه طبق آن نظام نامه نتوانستند شرکت کنند. با تمهیداتی که اندیشیده شد و مشورت با «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون، آن نظام نامه را کنار گذاشتیم و در ادامه مسابقات از تمام پتانسیل های داوری استفاده می‌کنیم.
وی در مورد دیدار جنجالی وزن ۹۷ کیلوگرم صبانور و دانشگاه آزاد که مورد اعتراض شدید کادرفنی نماینده کردستان قرار گرفت، تصریح کرد: نتیجه این مسابقه روی تشک دو بر یک تمام شد. قبول داریم که در یک صدم ثانیه آخر امتیازی رد و بد شد اما آن تکنولوژی که ما در آن مسابقه در اختیار داشتیم نتوانست آن یک صدم ثانیه را نشان دهد و بعد فیلمی درآمد که طبیعتا نمی‌توانست سند ما باشد. همان شب با داوران  نشستیم و و داوران بی‌طرف به اتفاق آقای امامی که سرپرست فنی مسابقات بود، این کشتی را بررسی کردیم. باز هم نتیجه با در نظر گرفتن همان یک پوئنی که روی تشک نداده بود، به نفع مهدی بالی تمام شد چون دو تا اخطار پوئن را داوران ما نداده بودند و این کشتی ۳-۴ به نفع بالی تمام می‌شد که کتبا به صبانور هم اعلام کردیم.
در گروه (ب) لیگ برتر کشتی فرنگی که روزهای ۱۲و ۱۳ آذر برگزار شد، تیم بازار بزرگ ایران و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان تیم‌های اول و دوم به نیمه‌نهایی راه یافتند. صبا نور کردستان، شهدای مقاومت بسیج قم و احتشام گستر کارون در رده‌های بعدی قرار گرفته و از صعود به نیمه‌نهایی بازماندند.
تیم صبا نور کردستان نیز یکی دیگر از تیم‌های معترض در این دوره از مسابقات به داوری‌ها است. در دیدار این تیم با دانشگاه آزاد و در مبارزه وزن ۹۷ کیلوگرم اتفاقی در لحظات پایانی کشتی رخ داد که به نوعی در تعیین تیم‌های صعود کننده به نیمه‌نهایی نیز تاثیرگذار بود. این مبارزه که بین مهدی بالی و محمدهادی ساروی برگزار شد، ساروی موفق شد پای حریف را در ثانیه پایانی به خارج از تشک ببرد که داور در همان زمان پایان مبارزه را اعلام می‌کند و امتیازی به ساروی نیز تعلق نگرفت و این موضوع در پایان منجر به شکست صبانور کردستان شد. مسوولان تیم صبانور معتقدند بر اساس فیلم مبارزه در فاصله یک صدم ثانیه مانده تا پایان مبارزه، ساروی موفق شد هر دو پای حریف را به بیرون تشک ببرد و باید پیروز این مبارزه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha