فرمانده پدافند ارتش: دشمنان را فراتر از مرزها رصد می‌کنیم

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر برخورداری این نیرو از پیشرفته‌ترین سامانه‌های راداری، موشکی و جنگال گفت: امروز بر لبه تکنولوژی و دانش حرکت می‌کنیم و قادریم دشمنان‌مان را فراتر از مرزها رصد کنیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش،  سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد با اشاره به اهمیت و نقش پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس اظهارکرد: تمامی عملیات‌های دوران دفاع مقدس زیر چتر حمایتی نیروهای پدافند هوایی قرار داشت و اقدامات مؤثر این نیرو در آن دوران و پس از آن همواره قابل توجه، قابل اتکا و بازدارنده بوده است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: در دوران دفاع مقدس، نیروی پدافند هوایی در سراسر کشور در بیش از ۲۵۰ نقطه مستقر شد و تأمین امنیت مراکز حساس کشور را بر عهده داشت؛ این نیرو امنیت هوایی را برای مردم عزیز کشورمان در هشت سال دفاع مقدس برقرار کرد.

صباحی فرد با اشاره به نقش پدافند هوایی در تأمین امنیت نفت‌کش‌ها و کشتی‌های تجاری در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در آن دوران، فروش نفت به‌عنوان شریان حیات اقتصادی کشور محسوب می‌شد و دشمنان تلاش زیادی کردند تا این شریان قطع شود؛ اما پدافند هوایی کشور اجازه این اقدام را به آنان نداد و در جزیره خارگ در اقدامی هوشمندانه توانست موشک‌های اگزوسه دشمن را در هوا متلاشی کند.

وی درخصوص وضعیت و سطح آمادگی نیروی پدافند هوایی در مقابله با تهدیدات گفت: امروز توان پدافندی کشور با دوران دفاع مقدس قابل قیاس نیست و این نیرو دائماً در حال پیشرفت و به‌روزرسانی است و در واقع دارای بهترین تکنولوژی‌ها در حوزه‌های مختلف راداری، موشکی و جنگال (جنگ الکترونیک) هستیم که می‌توان گفت در لبه فناوری و بالاترین سطوح علمی دنیا حرکت می‌کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به آمادگی این نیرو در مقابله با تهدیدات عنوان کرد: نیروی پدافند هوایی ضمن رصد و حراست دائمی آسمان کشور، حرکات و اقدامات دشمنان را فراتر از مرزهایمان رصد و بررسی می‌کند.

صباحی فرد تصریح کرد: الحمدلله این نیرو امروز به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است و دیگر در آسمان کشور هواگردی وجود ندارد که برای ما قابل رؤیت نباشد؛ لذا هر پرنده‌ای با هر سطح مقطع پروازی را می‌توانیم کشف و منهدم کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha