پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی از فردا در فرابورس

تهران- ایرنا- پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی با عنوان ثروت آفرین فیروزه با سرمایه هزارمیلیارد ریالی در فرابورس از ۱۷ آذر ماه آغاز می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق­‌های سرمایه گذاری خصوصی شکلی از طرح­‌های سرمایه گذاری جمعی هستند که بر مبادلات سهام اختصاصی متمرکز است. هدف از تشکیل این صندوق ها، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در شرکت های دارای پتانسیل رشد زیاد با هدف کسب بیشترین بازده اقتصادی ممکن در برابر پذیرش ریسک است.

دستورالعمل راه اندازی صندوق های خصوصی در سال ۹۷ توسط سازمان بورس تصویب شد. واحدهای این صندوق ها به شکل قابل معامله در بورس هستند. ساختار آنها در قالب واحدهای ممتاز و واحدهای عادی است. تصمیمات سرمایه گذاری آن با مسئولیت مدیر صندوق در چارچوب مصوب مجمع و با کمک کمیته سرمایه گذاری اتخاذ می شود. صندوق های خصوصی در کنار صندوق های جسورانه و تامین مالی جمعی زنجیره تامین مالی شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه را کاملتر می کند.

پذیر نویسی دومین صندوق سرمایه گذاری خصوصی از فردا تا ۲۴ آذرماه صورت می گیرد.

محصولات کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، صنایع کاغذ و مقوا و صنایع لجستیک و بسته بندی حوزه این صندوق است.

دوره فعالیت این صندوق ۶ سال بوده و از طریق کارگزاری های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره نویسی فراهم است. هر واحد سرمایه گذاری یک میلیون ریال و حداقل تعداد واحد قابل خریداری هزار واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۳۰ درصد سرمایه را تعهد می کنند و مابقی از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.

با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری خصوصی به ۲ صندوق افزایش یافته که با توجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به ۱۵۰۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha