هفت استاد دانشگاه کردستان در بین دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند

سنندج - ایرنا - با انتشار اسامی ۱۶۱ هزار دانشمند ۲ درصد برتر دنیا توسط محققین دانشگاه استنفورد، هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان در این لیست قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، در این فهرست به ترتیب محمدرضا ستاره (رشته فیزیک)، حسن بیورانی (رشته مهندسی برق)، رحمت صادقی (رشته شیمی)، عبدالله سلیمی (رشته شیمی)، هیمن شهابی (رشته GIS سنجش از دور)، پرهام مرادی (رشته مهندسی کامپیوتر) و قباد شفیعی (رشته مهندسی برق)، در جمع دانشمندان ۲ درصد برتر جهان بر اساس داده‌های پایگاه اسکوپوس در سال ۲۰۱۹ (single year impact) قرار گرفتند.

در مقاله اخیر منتشر شده توسط متخصصین دانشگاه استنفورد (۱۶ اکتبر ۲۰۲۰)  در مجله PLOS،   دانشمندان ۲ درصد برتر براساس داده‌های پایگاه اسکوپوس و تعداد ارجاعات به مقالات در طول عمر علمی پژوهشگر تا پایان سال ۲۰۱۹ (Long Term) و داده‌های سال ۲۰۱۹ (Short Term)، رده‌بندی شده‌اند.

در لیست منتشر شده اول (Long term)  سه نفر و در لیست دوم (Short Term۷) چهار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان حضور دارند.

گزارش تهیه‌ شده از سوی  متخصصان دانشگاه استنفورد، شامل فهرستی از  دانشمندان است که مقالات منتشرشده آن‌ها، پیشرفت در زمینه‌های مربوطه را تسریع و بر بهره‌وری سایر پژوهشگران تاثیر به‌سزایی داشته است.

در لیست منتشر شده، کشور آمریکا بیشترین تعداد دانشمند و در منطقه خاورمیانه به ترتیب کشورهای ایران با یک هزار و ۱۵۴ دانشمند، ترکیه با ۸۵۷ دانشمند و عربستان سعودی با ۵۵۶ دانشمند در جایگاه های اول تا سوم قرار دارند.

فهرست دانشمندان ۲ درصد برتر توسط محققان دانشگاه استنفورد با بررسی و ارزیابی استنادات داده‌های پایگاه اسکوپوس و بر اساس شاخص‌های Composite C ارائه شده و اسامی ۱۶۱ هزار محقق و پژوهشگر در ۲۲ رشته موضوعی و ۱۷۶ حوزه تخصصی بر اساس شاخص‌های استنادی استاندارد طبقه‌بندی شده‌اند.

دانشگاه کردستان در حال حاضر با داشتن نزدیک به ۴۰۰ عضو هیئت علمی، بیش از ۱۱ هزار دانشجو، چندین مرکز تحقیقاتی و پژوهشی پیشرو، یکی از دانشگاه‌های جامع و برتر در عرصه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha