دانشجویان پایه‌های پیشرفت علمی و فرهنگی کشور هستند

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با تبریک فرارسیدن ۱۶ آذرماه روز دانشجو گفت: دانشجویان پایه‌های پیشرفت علمی و فرهنگی کشور هستند.

حسین ابراهیمی‌پور روز یکشنبه با صدور پیامی اظهار داشت: دانشجویان به عنوان نیروهای فعال، پویا و صاحب فکر و اندیشه، بازوان توانمند علمی کشور هستند و نیروی انسانی عالم و آگاه مهمترین پایه و اساس توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی هر جامعه‌ای محسوب می‌شود.

وی با بیان این که دانشجویان بیدار ایران‌ زمین به واسطه نیروی جوانی، اهداف آرمان گرایانه و روحیه مطالبه‌گر، نقشی محوری در توسعه کشور دارند و پایه‌های علمی و فرهنگی کشور به شما می‌روند ادامه داد: روز دانشجو، یادآور رشادت‌های دانشجویانی است که با گذشتن از جان خود  از استقلال کشور در برابر استکبار و استعمار جهانی دفاع کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه افزود: دانشجویان باید در مسیر کسب علم و دانش، ایمان و بصیرت خود را در حوزه‌های عقیدتی، اجتماعی و سیاسی تقویت کنند و هدف اصلی خود را به‌دست آوردن مهارت و دانش لازم به‌منظور استقلال هرچه بیشتر کشور معطوف کنند.

ابراهیمی پور  رسالت دانشجویان را در شرایط کنونی بسیار حساس و مهم و توصیف کرد و ادامه داد: دانشجویان باید با کسب اطلاعات و آگاهی لازم نسبت به حل مسایل جامعه خود واکنش نشان دهند و به‌ عنوان نیروهای جوان و سرمایه‌های آینده مملکت، در مسیر ارتقای عزت و استقلال کشور گام بردارند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه دارای ۵۹ نفر عضو هیات علمی و ۶۱۹ نفر دانشجو در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم‌آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان است که در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ ناپیوسته تحصیل می‌کنند. 

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است.

روز ۱۶ آذر  سال ۱۳۳۲ در پی یورش نیروهای امنیتی و گارد شاهنشاهی به دانشکده فنی دانشگاه تهران و درگیری آنان با دانشجویانی که در اعتراض به سفر نیکسون معاون رییس جمهوری وقت آمریکا به ایران تجمع کرده بودند سه دانشجوی این دانشگاه به نام‌های آذر شریعت‌رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی به شهادت رسیدند و از آن روز شانزدهم آذر ماه هر سال روز دانشجو نام گرفت و در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران هم به ثبت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha