نمایندگان مجلس به سهم زاینده‌رود در بودجه توجه ویژه کنند

اصفهان- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم به سهم زاینده رود در بودجه سال ۱۴۰۰ توجه ویژه‌ای داشته باشند.

به گزارش ایرنا، علیرضا نصر اصفهانی روز یکشنبه در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی این شورا در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی افزود: نمایندگان مجلس بدانند که تامین آب موردنیاز در استان اصفهان از محل اعتبارات استانی و شهری امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد: هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی طرحی ارائه شد که به محدودیت اختیارات شوراهای اسلامی منجر شده است.

وی ادامه داد: شوراهای اسلامی در سراسر کشور با ۲۲ سال سابقه به بالندگی و تجربیات لازم دست یافتند و به عنوان مجلس محلی روز به روز از اشتباهات آن‌ها کاسته شده است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: همچنین این شوراها با سرعت در خط مواجهه با مردم در کمترین زمان ممکن بیشترین خدمت رسانی را به شهروندان داشته و دارند.

وی اضافه کرد: لازم است روز به روز بر اختیارات شوراها افزوده شود و از نگاه متمرکز به سمت تمرکززدایی گام برداریم.

نصر اصفهانی بیان کرد: اما دردمندانه باید گفت برخی از نمایندگان مجلس در دوره‌های مختلف نه تنها به دنبال تقویت این نهاد مردمی نبودند بلکه روز به روز زمینه تضعیف و کم نمودن نقش شوراها را فراهم کردند.

وی اظهارداشت: چنان که شوراها به ضعف کشیده شوند افرادی که بیشترین خسارت را بعد از مردم خواهند دید مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد مردمی خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: متاسفانه در روزهای اخیر به صورت خواسته یا ناخواسته نمایندگان در مجلس شورای اسلامی با اصلاح لایحه بازگشتی از سوی شورای نگهبان با واگذاری تعیین و اخذ عوارض به وزارت کشور که از اختیارات مصرح شوراها بود و با فهم و درک درست همه ساله به آن می‌پرداختند چوب حراج دیگری بر پیکر شوراها فرود آوردند.

وی افزود: از اعضای شورای نگهبان که بررسی این لایحه را در دست دارند می‌خواهم در جهت دفاع از منافع مردم و تسهیل امور آن‌ها نسبت به بازگرداندن نام و نقش شورا در این لایحه اقدام نمایند.

همچنین در این جلسه علنی شورای اسلامی شهر، طرح‌های منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان با حضور شهردار منطقه به بهره برداری رسید.

احداث توقفگاه طبقاتی خیابان عسگریه با مشارکت بیمارستان عسگریه با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان و ظرفیت ۲۳۰ خودرو، تملک و احداث خیابان مصلی، احداث کلکتور شرقی- غربی و مخزن آب ۱۰۰۰ مترمکعب گل نرگس با هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد تومان، پیاده روسازی خیابان صباحی با اعتباری بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان و پیاده روسازی خیابان پروین با هزینه‌ای افزون بر یک میلیارد تومان از جمله این طرح‌ها بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =