۴۰ درصد موارد فوت ناشی از کرونا در مه‌ولات مربوط به ۲ ماه اخیر است

تربت‌حیدریه- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات به فوت ۶۱ شهروند مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان واقع در جنوب خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: ۴۰ درصد این موارد مربوط به آبان گذشته و آذر ماه جاری است.

دکتر مهدی دهقان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار و ۲۶۸ مورد آزمایش کرونا از زمان شیوع همه‌گیری این ویروس تاکنون در شهرستان مه‌ولات انجام شده است که نتیجه ۸۸۰ مورد آن مثبت بود و ۳۵۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شدند.

وی همچنین به فعالیت مرکز غربالگری کرونا در مه‌ولات اشاره و اضافه کرد: از ۹۰۹ نمونه‌گیری صورت گرفته از افراد مشکوک به کرونا طی ۶ ماه از فعالیت مرکز غربالگری امام رضا (ع) در این شهرستان، نمونه آزمایش ۵۲۱ نفر مثبت اعلام شده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات گفت: آمارهای ارایه شده شامل بیماران بستری در بیمارستان‌ها و افراد مشکوک به کروناست که در مرکز جامع سلامت امام رضا (ع) مه‌ولات آزمایش داده‌اند و افرادی که به پزشکان سطح شهر مراجعه می‌کنند را شامل نمی‌شود.

دهقان از مردم مه‌ولات خواست در صورت داشتن هرگونه علایم مشکوک، به مرکز غربالگری این شهرستان واقع در بیمارستان امام رضا (ع) مراجعه کنند.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی و درمانی را به مردم ارایه می‌دهند.

فیض‌آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه‌ولات در فاصله ۲۰۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۴۰ هزار و۵۴۷ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۰ هزار و ۳۱۰ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۷۳۰ هزار و ۷۹۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha