چین به دنبال کاهش مصرف پلاستیک و تولید مواد تجزیه پذیر

تهران- ایرنا- دولت چین در قالب طرحی زیست محیطی تصمیم گرفته است میزان مصرف محصولات پلاستیکی یکبار مصرف را کاهش دهد تا زمینه برای بازیافت پلاستیک و استفاده از مواد جایگزین تجزیه پذیر و قابل بازیافت فراهم شود.

به گزارش ایرنا، شینهوا روز یکشنبه اعلام کرد بر اساس اطلاعیه جدید وزارت بازرگانی چین یک سیستم گزارش دهی در سراسر کشور راه اندازی شده است که این سیستم میزان استفاده و بازیافت محصولات پلاستیکی یکبار مصرف را ثبت می کند.

بر این اساس، خرده فروشان و سکوهای تجارت الکترونیکی و همچنین مراکز فروش غذاهای آماده و بیرون بر در چین ملزم هستند که میزان استفاده و بازیافت چنین محصولاتی را گزارش دهند.

چین در آغاز سال جاری میلادی طرحی قاطعانه را با هدف منع مصرف و یا کاهش چشمگیر تولید و استفاده از محصولات پلاستیکی که با محیط زیست سازگاری ندارند، در طول ۵ سال آینده و با هدف مهار آلودگی منتشر کرد.

انتظار می رود این کشور تا سال ۲۰۲۵ میلادی بتواند به شیوه ای کارآمد و موثر آلودگی های پلاستیکی را کنترل کند و حجم زباله های پلاستیکی در محل دفن زباله ها در شهرهای مهم چین را کاهش دهد و یک سیستم کامل مدیریت پلاستیک ایجاد کند و بتواند در زمینه تولید محصولات جایگزین محصولات پلاستیکی به پیشرفت برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha