دید افقی در گردنه‌های مهاباد به ۵۰ متر کاهش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیظ و بارش برف خفیف دید افقی در گردنه‌های این شهرستان را به ۵۰ متر کاهش داد و رانندگان را مجبور به استفاده از چراغ مه‌شکن کرد.

محسن خادمی روز یک‌شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون دید افقی در گردنه‌های  "قره‌بلاغ" در محور مهاباد - بوکان به طول پنج کیلومتر،"جواله‌ره‌شان" و "زمزیران" در محور مهاباد - سردشت به طول هشت کیلومتر به کمتر از ۵۰ متر کاهش یافته است و رانندگان باید در این مسیر هنگام تردد از چراغ مه‌شکن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: تردد در سایر محورهای این شهرستان بدون مشکل ادامه دارد اما رانندگان هنگام تردد باید با رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در محورهای مواصلاتی این شهرستان حرکت کنند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد از رانندگان خواست با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

وی در خصوص راه‌های روستایی مهاباد نیز گفت: هم‌اکنون تمامی محورهای روستایی این شهرستان باز بوده و روز گذشته نیز محور "اوزن‌دره" جاده روستاهای "عین‌ملا"، "پیرمکاییل" و "امین‌آباد" دوباره برف‌روبی شد تا تردد در این مسیر در ۲ طرف جاده ممکن شود.

وی با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ششم آذر امسال در این شهرستان افزود: امسال با توجه بارش برف زودهنگام این طرح که قرار بود از ۱۵ آذر شروع شود از ششم آذر با مشارکت ۶۰ مامور راهداری و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین آغاز شد.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی در این شهرستان علاوه بر راهدارخانه مرکزی، راهدارخانه "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان) و "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت، "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) و ۲ راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال است.

مهاباد دارای بیش از ۸۴۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =