حاجی‌میرزایی: حسین علیمرادی امروز به الگویی برای جوانان تبدیل شد

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: حسین علیمرادی خیر مدرسه‌ساز، امروز به الگویی برای جوانان تبدیل شده است.

به گزارش شامگاه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در آیین رونمایی از کتاب و سردیس جهادگر مدرسه‌ساز زنده‌یاد حسین علیمرادی اظهار کرد: وجود انسان، از جنس خاک و دارای روحی متعالی و الهی است و انسان در دایره تعلقات دنیای مادی، کالبدی فناپذیر دارد و همه فرصت ها و ظرفیت های انسان، فناپذیر است اما تنها روح انسان، فناناپذیر است و در این میان، اعتلا و ارزش پیدا می کند و انسان را اعتلا می دهد.

به گزارش ایرنا، حسین علیمرادی خیر مدرسه ساز و موسس سازمان مردم نهاد «دست‌ یاری به دشتیاری» بود که در سال گذشته بر اثر صانحه تصادف رانندگی در مسیر دشتیاری درگذشت.

وی ۲۳ مدرسه با ۱۷۰ کلاس درس را در منطقه محروم دشتیاری بنا نهاد که تعداد زیادی از آنها با همیاری و مشارکت خیرین به بهره‌برداری رسید و تعدادی دیگر نیز با همت دوستان حسین در حال ساخت و تکمیل است.

حاجی میرزایی افزود: انسانی که هنر کسب فضیلت و ارزش های والای الهی و اعتلای روح را دارد، کار بزرگی انجام داده است و حسین علیمردانی هم جزو همین مردان بزرگ است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید به حال افرادی مانند حسین علیمرادی غبطه بخوریم، عنوان کرد: با تمام وجود آرزو می کنم که جای این جوان بودم و حسین امروز به الگویی برای جوانان تبدیل شد.

وی در پایان گفت: همه فاصله ها و تفاوت ها از برخورداری ها تا موقعیت های گوناگون برای مشخص شدن عیار انسان هاست، و این فاصله ها برای این است که جوهر وجودی انسان ها را مشخص کند.

در ادامه این نشست، اعضای خانواده حسین علیمرادی به ایراد سخن پرداختند و برخی از مسائل سازمان مردم نهاد «دست‌ یاری به دشتیاری» و  برخی از دغدغه های حسین علیمرادی مطرح شد.

این آیین که در نخستین سالگرد درگذشت حسین علیمرادی خیر مدرسه‌ساز و مؤسس سازمان مردم‌نهاد «دست یاری به دشتیاری» و با حضور وزیر آموزش ‌وپرورش، اعضای شورای معاونان و خانواده آن مرحوم برگزار شد، یاد و خاطره آن مرحوم زنده نگاه داشته و از خدمات وی در دوره کوتاه عمرش تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش