استاندار ایلام: نقش مکتب دانشجویی در توفیقات هسته ای بی بدیل است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام در پیامی به مناسبت روز دانشجو تاکید کرد: بخش قابل توجهی از توفیقات کشور در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای ناشی از بالندگی مکتب دانشجویی و دانشگاهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، در متن پیام قاسم سلیمانی‌دشتکی آمده است:

۱۶ آذر نماد بارز استکبار ستیزی و یادآور شکوه اندیشه دانشجو و اهمیت دانشگاهی است که همواره مبداء تحولات بوده است.

این روز یادآور شهیدان عزیزی چون شریعت رضوی، قندچی و بزرگ‌نیا است که ندای آزادی خواهی و استقلال طلبی را در نظام پوسیده و استبدادی پهلوی فریاد زدند و خون گرم و جوشان خود را در رگ‌های فسرده و خواب آلود جامعه آن زمان جاری و ساری ساختند.

در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی می توان همواره نظاره گر جلوه های زیبا و ماندگاری از حضور پررنگ چهره های بزرگ دینی و علمی در دوران قبل از انقلاب همچون مطهری ها، طالقانی ها، بهشتی ها و ... بود که هرکدام در شکل گیری جنبش های دانشجویی نقش بی بدیلی داشته اند که نمود آن را می توان در به ثمر نشستن انقلاب شکوهمند ایران اسلامی به نظاره نشست.

در اوایل انقلاب اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی نیز دانشگاه محمل سرداران بی ادعای جبهه‌ها بوده است تا با نثار خون جوانان رشیدی چون شهید باقری ها، باکری ها، همت ها و ... و تقدیم هزاران شهید دانشجو قشنگ ترین حماسه ها را در تاریخ این مرز و بوم به یادگار بگذارند.

در دوران بعد از جنگ تحمیلی نیز دانشجو و دانشگاهی تحولات عظیمی در عرصه های مختلف علمی رقم زده اند که پیشرفت های عظیمی در نانو، توسعه علم و فناوری، دانش بنیان، علوم هوا و فضا و ... در پی داشته است تا همواره نام ایران عزیز را بر فراز قله های افتخار به اهتزاز درآورند.

در یک دهه اخیر نیز می توان شاهد نقش آفرینی انسان های راستین مکتب دانشجویی و دانشگاهی در صحنه های مختلف از جمله فن آوری صلح آمیز هسته ای شد.

و به راستی که در این دوران دانشمندان بزرگی چون شهید شهریاری ها، علی محمدی ها، احمدی روشن ها، رضایی نژادها و فخری زاده ها و ... فرازهای طلایی از جنبش مکتب دانشجویی و دانشگاهی را در راستای اعتلای ایران اسلامی به نمایش گذاشته اند.

اینجانب ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر و یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو این روز که نماد استقلال طلبی، آزادی خواهی و استکبار ستیزی دانشجویان است را به تمامی دانشگاهیان و دانشجویان استان ایلام تبریک عرض نموده و از خداوند متعال سلامتی و توفیق روزافزون همگان را مسئلت می دارم. 

تجلیل استاندار ایلام از یک خیر نیکوکار در روز جهانی داوطلب

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، امروز ۱۵ آذر ماه روز جهانی داوطلب، قاسم سلیمانی‌دشتکی در یک حرکت خوب از یک خیر نیکوکار به نمایندگی از داوطلبان خیر استان تقدیر و تشکر بعمل آورد.

بر اساس این گزارش، در یک اقدام ارزشمند یک مادر نیکوکار و خیر ایلامی که گوشواره های خود را جهت خرید وسائل زمستانی برای گرمابخشی به چند خانواده فقیر و آسیب دیده از کرونا اهدا کرده بود مورد تقدیر استاندار ایلام قرار گرفت.

استاندار ایلام در این رابطه گفت: ۱۵ آذر ماه روز جهانی داوطلب فرصتی برای معرفی اهمیت کار داوطلبانه و ارج نهادن به جایگاه داوطلبان اجتماعی است که با مسئولیت پذیری خود، حسّ خوب انسانیت و نوع دوستی را در جامعه ترویج می کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت: کارداوطلبانه جز با نیّت خیر، صادقانه و مشفقانه مشارکت در امر معنوی امکان پذیر نیست و این مهم نیز در گرو حضور آگاهانه در اعمال مسئولیت اجتماعی افراد جامعه است.

سلیمانی‌دشتکی در پایان با اشاره به روز جهانی داوطلب گفت: اینجانب روز جهانی کار داوطلبانه را به تمام فعالان اجتماعی و تشکل های مردم نهاد که در جذب، مشارکت بخشی و بسیج نیروهای داوطلب جامعه برای کمک و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و کاهش آلام اجتماعی تلاش می کنند تبریک گفته و امید است که با گسترش هر چه بیشتر فرهنگ مشارکت، مسئولیت پذیری اجتماعی و نوع دوستی با توسعه همکاری نهادهای اجتماعی ‌در کنار دولت، شاهد گسترش بیش از پیش روح نشاط و امید در جامعه باشیم.

گفتنی است که پیام تشکر و لوح تقدیر استاندار ایلام توسط مدیرکل امور اجتماعی استانداری به این خانواده نیکوکار تقدیم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha