۱۶ آذر ۱۳۹۹،‏ ۰:۰۶
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84136106
۱ نفر

برچسب‌ها

هشدار هواشناسی فارس درباره احتمال سیل
عکس آرشیوی

شیراز- ایرنا- مدیر کل هواشناسی فارس گفت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در این استان و تقویت تدریجی آن، احتمال جاری شدن سیل در این استان وجود دارد.

مهرداد قطره‌ سامانی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت این سامانه که از اواخر روز جمعه چهاردهم آذرماه وارد استان شده و تا اواسط روز دوشنبه هفدهم ادامه دارد در روز یکشنبه تشدید شده است و در مناطق سردسیر شمال استان بارش برف را به دنبال خواهد داشت.
او ادامه داد: تداوم و شدت بارش‌ها در روز یکشنبه در تمام نقاط استان و در روز دوشنبه نیمه جنوبی استان سبب بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جاری شدن روان آب و سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.
وی، ضمن تاکید بر لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، از شهروندان خواست که از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و حضور در ارتفاعات خودداری کرده و به لحاظ لغزندگی جاده‌ها در هنگام رانندگی سرعت مطمئنه را رعایت کنند.
مدیرکل هواشناسی فارس تصریح کرد: این سامانه طی ۲۴ ساعت گذشته سبب بارش برف در برخی نقاط استان از جمله در استهبان ۱.۵ سانتیمتر، فراشبند ۱.۶ سانتیمتر، قیر و کارزین ۱.۴ سانتیمتر و در فیروزآباد یک سانتیمتر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها