۲۲ میلیون لیتر نفت سفید به روستاهای کردستان ارسال شد

سنندج - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه، ۲۷ میلیون لیتر نفت سفید در استان توزیع شده که از این مقدار ۲۲ میلیون لیتر آن به روستاها ارسال و ذخیره سازی شده است.

به گزارش ایرنا، عبدالله گیتی منش عصر شنبه سهم روستاهای صعب العبور استان از میزان نفت سفید توزیعی را ۱۲ میلیون لیتر اعلام کرد و اظهار داشت: در همین مدت، اقدام به تامین و توزیع نفت سفید مورد نیاز ۲۳ هزار و ۵۰۰ خانوار در روستاها کردیم.

وی با بیان اینکه علیرغم بارش برف در هفته گذشته و مسدود شدن راه‌های مواصلاتی ۱۵۰ روستای استان، مشکلی بابت تامین سوخت روستاییان پیش نیامد، افزود: سهمیه سالیانه نفت سفید سوز خانوارهای روستایی ۲ هزار لیتر است که از طریق ۲۹۹ باب فروشندگی روستایی و ۴۰ باب فروشندگی شهری تامین و توزیع می‌شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان با اشاره به فعالیت ۲۱۳ دستگاه نفتکش در ناوگان حمل و نقل این شرکت، اضافه کرد: توزیع نفت سفید خانوارهای استان به صورت الکترونیکی بوده و سهمیه این خانوارها بر روی کارت‌های بانکی آنان شارژ می‌شود.

گیتی‌منش مصرف نفت سفید درنقاط شهری فاقد گاز طبیعی استان را پنج میلیون لیتر عنوان کرد و یادآور شد: مصرف این فرآورده از ابتدای امسال تا پایان آبان در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کمتر است.

در حال حاضر ۸۲ باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی و ۵۲ باب سی ان جی در کردستان به مردم خدمات می‌دهند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها