۶ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان بوکان توزیع شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده سپاه بوکان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و در راستای اجرای طرح کمک‌های "مومنانه" تاکنون بیش از ۶ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان این شهر توزیع شده است.

سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش ریالی این تعداد بسته‌های اهدایی از سوی سپاه بیش از هفت میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: در هفتمین نوبت از مرحله سوم این طرح نیز که روز گذشته برگزار شد، ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته سه میلیون ریال تهیه و بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

وی افزود: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مومنانه، شناسایی جامعه هدف دقیق‌تر شد و در این راستا روز گذشته نیز ۳۰۰ خانواده نیازمند و آسیب دیده از کرونای جدید مورد شناسایی قرار گرفته که  مورد حمایت قرار گرفتند.

فرمانده سپاه بوکان ادامه داد: گروه‌های جهادی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار مدافعان سلامت حضور یافته و با ضدعفونی معابر و منازل بیماران مبتلا و همچنین توزیع بسته‌های کمک معیشتی و بهداشتی نقش خود را به درستی ایفا کردند.

سرهنگ جمشیدی اضافه کرد: در مرحله سوم کمک‌های مومنانه سپاه که از روز گذشته آغاز شده است ۸۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع خواهد شد که ۳۰۰ بسته آن توزیع شد و ۵۰۰ بسته دیگر آن در روزهای آینده در اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی که با هدف قطع زنجیره ویروس کرونا و با همکاری شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر و سپاه برگزار می‌شود در میان افراد نیازمند و واجد شرایط توزیع خواهد شد.

طرح کمک مومنانه که پس از شیوع ویروس کرونا و برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد نخستین بار در ایام ماه مبارک رمضان انجام شد.

با توجه به شیوع کرونا و دستور ستاد مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی بازار، بسیاری از اقشار کم‌درآمد جامعه از جمله کارگران، دستفروشان و افراد روزمزد دچار مشکل مالی شده‌اند که بر این اساس اقدام خیرخواهانه در این روزها قابل ستایش است.

شهرستان بوکان ۲۵۸ هزار نفر جمعیت دارد و در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha