اصناف مشهد خواستار لغو محدودیتهای شغلی شدند

مشهد- ایرنا- رییس اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی مشهد در دیدار با فرماندار این شهر خواستار رفع و کاهش محدودیت های شغلی ناشی از شیوع کرونا شدند.

به گزارش روز شنبه فرمانداری مشهد، محمود بنانژاد، رییس اتاق اصناف این شهر در دیدار با فرماندار مشهد به بیان شرایط و وضعیت اعضای زیرمجموعه اتاق اصناف این شهر پرداخت و خواستار رفع محدودیت های شغلی شد.

محمد رضا هاشمی، فرماندار مشهد نیز با قدردانی از همراهی بسیار خوب اصناف و کسبه این شهر با ستاد مقابله با کرونا گفت: امیدواریم به زودی با تغییر وضعیت مشهد از نظر شیوع کرونا شاهد کاهش محدودیت های کسب و کار باشیم.

پیش تر نیز رییس شورای اسلامی شهرستان مشهد در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: نیمه تعطیل شدن کسب و کارها در مشهد به جای تعطیلی مطلق، منطقی، قابل قبول و امکان پذیرتر است.

شهناز رمارم افزود: بسیاری از مردم و کسب و کارها در مشهد وابسته به درآمد روزانه هستند و کسبه خرد،  چک، تعهد و سررسید بدهی دارند و نمی‌توانند در خانه بمانند و در نهایت شرمنده خانواده هایشان شوند،  مواد اولیه زندگی باید تامین شود.

وی ادامه داد: نمی‌توان همه را تعطیل کرد و از طرف دیگر حمایت جدی از اقتصادهای خرد نداشت. 

رییس شورای اسلامی شهرستان مشهد گفت: با اجرای محدودیتهای آذر ماه برای گروه های شغلی ۲، سه و چهار در عمل ۱۰۰ هزار واحد صنفی در این شهرستان تعطیل شده و اقتصاد این تعداد خانوار تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی افزود: در صورت تصویب فعالیت اصناف غیرضروری تا ساعت ۱۸ معتقدم همه واحدهای صنفی شیوه نامه ها را رعایت کرده و از تعطیلی ها پیروی می‌کنند.

شهرستان ۳.۵ میلیون نفری مشهد با ۹ هزار و ۸۱ کیلومترمربع مساحت متشکل از سه بخش مرکزی، احمدآباد، رضویه، ۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستا دارد.

کلانشهر مشهد با مساحت ۳۵۰ کیلومترمربع و سه میلیون نفر جمعیت در بخش مرکزی این شهرستان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha