استاندار: طرح شهید سلیمانی شیوع کرونا در کرمان را  کاهش داد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به وضعیت قرمز بسیاری از شهرستان‌های کرمان پیش از آغاز طرح گفت: طرح شهید سلیمانی وضعیت شیوع کرونا در این استان را نزولی کرد.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان کرمان افزود: هم اینک تنها سه شهرستان استان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند که باید به آن توجه کرد.

وی اظهار داشت: وضعیت‌ها نارنجی و زرد در شهرستان‌های کرمان شکننده می‌باشد لذا ضرورت دارد که فرمانداران به اجرای این طرح توجهی ویژه داشته باشند و آن را رها نکنند.

استاندار کرمان با بیان اینکه از ابتکارات در اجرای طرح شهید سلیمانی استقبال می‌شود ادامه داد: مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی بیشترین عامل انتقال و شیوع ویروس در سطح جامعه است.

وی بیان داشت: تقاضای منع تردد شبانه در شهرستان‌های نارنجی استان کرمان به علت وضعیت شکننده آن به ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اعلام می‌شود و مقررات منع تردد در شهرهای بزرگ پیگیری تا مصوبه آن کشور صادر شود.

زینی‌وند گفت: اجرای طرح های کمک‌های مومنانه و خیرانه باید پیگیری و ساماندهی شود و نیازهای امکانات و موارد بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی احصا و برای تامین از طریق بنگاه های اقتصادی اعلام شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت بسیج، هلال احمر و سایر نهادهای مردمی در زمینه کمبودهای اجرای طرح های مقابله با کرونا جبران شود گفت: سازمان تامین اجتماعی استان در تجهیز تمامی مراکز تحت پوشش خود در استان همکاری می‌کند و همچنین نظارت بر اجرای طرح شهید سلیمانی برعهده دانشگاه علوم پزشکی نهاده شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز گفت: اعمال محدودیت‌های هوشمند از ساعت صفر امروز براساس رنگ بندی جدید شهرها ادامه پیدا کرده و منع تردد شبانه در شهرهایی با وضعیت نارنجی با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر تمدید شد.

محمدصادق بصیری با بیان اینکه منع تردد شبانه در شهر کرمان همچنان ادامه خواهد داشت افزود: بیش از یک میلیون و ۱۶ هزار نفر آمار مبتلایان و بیش از ۴۹ هزار نفر مرگ و میر ناشی از این کووید ۱۹ در کشور از آغاز تاکنون گزارش شده است.

وی تصریح کرد: مردم همکاری خوبی در اجرای طرح شهید سلیمانی و اعمال محدودیت‌ها در استان کرمان داشتند و محدودیت‌های اجرایی طرح تاکنون تاثیر خوبی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کشور و استان کرمان داشته است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به شیوع کرونا در شهرستان راور گفت: نباید پس از سیر نزولی شمار مبتلایان از شهرها و مناطق مختلف استان به ویژه مناطق نارنجی غافل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها