ژاپن میزبان جام جهانی باشگاه‌ها در سال۲۰۲۱؛ فرمت ۲۴تیمی شاید وقتی دیگر

تهران- ایرنا- براساس اعلام رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) جام جهانی باشگاه‌ها دوبار در سال۲۰۲۱ و با فرمت هفت تیمی به میزبانی قطر و ژاپن برگزار خواهد شد؛ پاندمی کرونا برنامه‌های رییس فیفا را برای گسترش این تورنمنت به تعویق انداخته است.

به گزارش ایرنا، اظهارات «جیانی اینفانتینو» بدین معنا است که این تورنمنت در سال ۲۰۲۱ دوبار برگزار خواهد شد و نسخه به تعویق افتاده آن در سال جاری، از اول تا ۱۱ فوریه ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۹) به میزبانی قطر برگزار شده و باردیگر هفت تیم برتر در دسامبر ۲۰۲۱ (آذرماه ۱۴۰۰) در ژاپن به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

ژاپن پیش از این هشت بار میزبان جام جهانی باشگاه‌ها بوده و تازه‌ترین میزبانی آن به سال ۲۰۱۶ مربوط می‌شود.

پیش از این، قرار بود نسخه ۲۴ تیمی این تورنمنت با حضور هشت تیم اروپایی، سال آینده برای نخستین بار به میزبانی چین برگزار شود اما به دلیل تعویق یورو ۲۰۲۰ و کوپا آمریکا برای برگزاری در ژوئن و جولای سال آتی، نسخه گسترش یافته این رقابت تا اطلاع بعدی به تعویق افتاده است.

اینفانتینو در جریان نشست شورای فیفا گفت: به دلیل شرایط مرتبط با کووید-۱۹ که به تعویق نسخه ۲۴ تیمی جام جهانی باشگاه‌ها منجر شده است، تصمیم گرفته‌ایم تا در سال ۲۰۲۱ هم از فرمت فعلی استفاده و امتیاز میزبانی را به ژاپن اعطا کنیم.

این بدان معنا است که از هرکدام از قاره‌های اروپا، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و مرکزی،آفریقا، آسیا و اقیانوسیه و قهرمان لیگ داخلی ژاپن در این تورنمنت که دسامبر ۲۰۲۱ برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.

در تورنمنت فوریه سال ۲۰۲۱ در قطر، بایرن مونیخ نماینده اروپا است؛ جایی که ژرمن‌ها قصد دارند تا لیورپول را که فصل گذشته در دوحه به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها رسید، از تخت پادشاهی به زیر بکشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار ورزش