خصوصیات اخلاقی شهید بابایی باید سرمشق نیروی هوایی ارتش شود

تهران-ایرنا- فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر این که شهید بابایی در همه حال به حفظ و صیانت از بیت المال اهتمام داشت گفت: این شهید بزرگوار متواضع، فروتن، ساده زیست، مردمدار، دارای روحیه نظم و انضباط و انقلابی بود که باید سرمشق همه در نیرویی هوایی ارتش باشد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، به مناسبت هفتادمین سالروز ولادت شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی، مراسم رونمایی از اثر هنری شوق پرواز با حضور امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ بقایی فرمانده اسبق نهاجا، خانواده شهدا و جمعی از پیشکسوتان این نیرو در اندیشکده راهبردی فتح برگزار شد.

در این مراسم، امیر سرتیپ نصیرزاده با اشاره به ویژگی های برجسته اخلاقی این شهید بزرگوار گفت: زندگی شخصی شهید بابایی سرشار از ساده زیستی و دوری از تجملات بود و این شهید بزرگوار در همه حال به حفظ و صیانت از بیت المال اهتمام فراوان داشت. از دیگر خصوصیات اخلاقی برجسته این شهید نیز می‌توان به تواضع و فروتنی، ساده زیستی، تصمیم گیری صحیح و مناسب در شرایط مختلف، مردمداری، روحیه نظم و انضباط و انقلابی بودن اشاره کرد که باید سرمشق همه در نیروی هوایی ارتش باشد.

فرمانده نیروی هوایی افزود: شهید عباس بابایی کارها و عملیات‌های بسیار مهمی در جنگ تحمیلی انجام داد که بارزترین آنها، اسکورت کاروان‌های نفتی و جلوگیری از قطع صادرات نفت ایران بود. او در تمام طول خدمت خود به فکر خدمت به کشور و مردم بود و نام این شهید بزرگوار همواره بعنوان یکی از تاریخ سازان ایران اسلامی جاوید خواهد ماند.

در این مراسم از اثر هنری شوق پرواز کاری از استاد مهدی امینی رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار سیاست