زندانیان غیرعمد با بدهی کمتر از یک میلیارد ریال از زندان‌ آزاد می‌شوند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل زندان‌های هرمزگان گفت: زندانیان دیه و جرائم غیرعمد با بدهی کمتر از یک میلیارد ریال از زندان‌های استان آزاد می‌شوند.

مصطفی کیشانی عصر شنبه در نشستی در خصوص اجرای این تفاهم نامه افزود: بدهی این زندانیان با همکاری سه جانبه سازمان زندان‌ها، ستاد دیه و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام می‌شود.
وی بیان داشت: مددجویان کمتر از ۱۸ سال که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می‌شوند و همچنین زنان سرپرست خانوار با بیش از ۵۵ سال سن در اولویت اجرای این طرح ملی هستند.
مدیرکل زندان‌های هرمزگان اظهارداشت: زندانیان دارای معلولیت جسمی و حرکتی و دارای بیماری مزمن و سخت درمان (صعب العلاج) نیز با تایید مراجع ذیصلاح مشمول این طرح می‌شوند.
کیشانی تصریح کرد: تشخیص پرداخت وام و یا اعطای کمک‌های بلاعوض به زندانیان مشمول این تفاهم نامه براساس نظریه گروه‌های تحقیق، با ستاد دیه است.
وی گفت: زندانیانی مشمول این طرح می‌شوند که توانایی پرداخت بدهی را نداشته و حداقل به مدت ۲ ماه در زندان تحمل حبس کرده باشند.
مدیرکل زندان‌های هرمزگان ادامه داد: در مرحله بعدی این طرح نیز، زندانیان نیازمند با بدهی کمتر از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از زندان‌های هرمزگان آزاد خواهندشد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها