ایران عضو کمیته راهبری شبکه استرداد دارایی‌های ناشی از جرایم فساد شد

تهران - ایرنا - جمهوری اسلامی ایران در کمیته راهبری شبکه استرداد دارایی‌های ناشی از جرایم فساد در مناطق غرب آسیا و آسیای میانه عضو شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت دادگستری، در نشست نمایندگان دولت‌های عضو شبکه منطقه ای استرداد دارایی‌های جرایم فساد در مناطق غرب آسیا و آسیای میانه که روزهای ۱۷ تا ۱۹ نوامبر سال جاری میلادی (۲۷ تا ۲۹ آبان) برگزار شد، دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار به عضویت کمیته راهبری شبکه منطقه ای استرداد دارایی های جرایم فساد در منطقه غرب آسیا و آسیای مرکزی (ARIN-WCA) پذیرفته شد.

اهمیت عضویت در این کمیته راهبری از آن روست که وظیفه نظارت بر مدیریت شبکه را برعهده داشته و می تواند به منظور توجه به مسائل مختلف قانونگذاری و رویه ای دولت های عضو شبکه ناظر بر استرداد دارایی های ناشی از جرایم فساد، کارگروه های مختلفی را تشکیل دهد.

شبکه منطقه ای استرداد دارایی های جرایم فساد به عنوان یک شبکه استرداد دارایی های ناشی از جرایم فساد در مناطق غرب آسیا و آسیای میانه به دنبال اجلاس ۲۴ و ۲۵ آوریل ۲۰۱۸ میلادی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر ملل متحد تشکیل شد و دارای ارتباطات مناسب در زمینه های استرداد دارایی‌های ناشی از جرایم فساد با دیگر شبکه های منطقه‌ای در سراسر دنیا است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha