ایمیدرو نخستین شرکت سهامی عام پروژه را تاسیس می‌کند

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تاسیس نخستین شرکت سهامی عام پروژه توسط سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) خبر داد که برای تنوع‌بخشی در تامین مالی شکل خواهد گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از ایمیدرو، "خداداد غریب‌پور" با اشاره به اینکه تشکیل این شرکت در چارچوب راهبرد این سازمان و سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و دولت برای تنوع‌بخشی در تامین مالی، است، خاطرنشان‌کرد: ارزش پروژه‌های این شرکت جدید دست‌کم هفت هزار میلیارد تومان است که سه‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آن از بورس تامین ‌مالی می‌شود.

رییس هیات عامل ایمیدرو، درباره تصمیم‌گیری‌های اولیه مبنی بر نقش نخستین شرکت سهامی عام پروژه، گفت: طرح‌های منتقل شده به این شرکت شامل فولاد کردستان، توسعه یک میلیون تنی صبانور، کنسانتره آهن ۲.۵ میلیون تنی فولاد خراسان و توسعه فولاد سرمد ابرکوه است.

وی اضافه‌کرد: شرکت یاد شده زیرمجموعه «توسعه معادن و فلزات» است و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز سهامدار آن محسوب می‌شود.

غریب‌پور یادآور شد: شرکت توسعه معادن و فلزات در ماه‌های گذشته اقدام به پیاده‌سازی این روش کرده و شرکت سهامی عام پروژه تشکیل داده و از این رو لازم است که از تجربه این شرکت در مسیر پیش‌رو،‌ استفاده شود.

رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح‌کرد: موافقت اولیه بورس برای تاسیس شرکت مزبور دریافت شده و به‌زودی موضوع تشکیل شرکت سهامی عام پروژه عملیاتی می‌شود.

به گزارش ایرنا، "حسن قالیباف اصل" رییس سازمان بورس و اوراق بهادار شهریورماه امسال در نشست با غریب‌پور رییس هیات عامل ایمیدرو در محل این سازمان گفت: ایده تشکیل صندوق بازارگردانی خوب است و سازمان بورس از پیشنهادهای ایمیدرو برای تقویت بازار بورس حمایت می‌کند.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه به عنوان نخستین شرکت توانست مجوز انتشار یک‌هزار میلیارد تومان اوراق قرضه دریافت کند، ضمن اینکه‌ شرکت‌های معدن و صنایع معدنی از بنیه مالی قابل توجهی برای انتشار این نوع اوراق برخوردارند.

قالیباف‌اصل اضافه‌کرد: امروز از فرصت بازار بورس می‌توان برای تامین مالی شرکت‌ها به منظور فعالیت‌های اقتصادی در کشور استفاده کرد.

وی با بیان اینکه از توسعه شرکت‌ها و افزایش سرمایه آنها حمایت می‌کند، گفت: شرکت سهامی عام پروژه که برای نخستین بار توسط شرکت توسعه معادن و فلزات تشکیل شده، ابزار مناسبی برای حفظ ارزش سهام است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha