سه نوزاد از مادران مبتلا به ایدز در همدان متولد شدند

همدان- ایرنا- رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با توجه به مراقبت و اقدام های صورت گرفته سه نوزاد از مادران مبتلا به ایدز در این استان متولد شدند

سید جلال‌الدین بطحایی روز ‌شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: افراد مبتلا به ایدز از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند هستند به ویژه مادران باردار زیر پوشش خدمات درمانی مخصوص قرار می گیرند.

وی افزود: این طیف از مادران از ابتدای بارداری تا زمان به دنیا آوردن فرزند تحت مراقبت بوده تا نوزاد سالم به دنیا بیاورند.

رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان تاکید کرد: در مادران مبتلا به ایدز مصرف به موقع و منظم دارو قبل و حین بارداری و هنگام سزارین و تولد نوزاد به دقت بررسی می شود.

بطحائی با بیان اینکه نوزادان متولد شده از مادران ایدزی از شیر خشک مصرف می‌کنند گفت: افراد مبتلا به ایدز از زمان شناسایی و تشخیص بیماری تحت درمان های لازم و زیر نظر متخصصان قرار می گیرند.

وی یادآوری کرد: از سال ۹۶ در راستای مسائل بهداشتی تست «رپید» و نمونه گیری از همه مادران باردار صورت می گیرد چرا که برخی از بانوان نسبت به ابتلا به ایدز آگاه و مطلع نیستند.

رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با این اقدام نسبت به شناسایی مادران مبتلا به ایدز و زیر پوشش درمانی قرار دادن آنها اقدام می‌کند.

بطحائی اضافه کرد: تست در بیمارستان های بخش خصوصی و دولتی صورت می گیرد با این وجود به علت شیوع ویروس کرونا این موضوع تحت تاثیر قرار گرفته است.

تاکنون ۷۲۸ فرد مبتلا به ایدز در استان همدان شناسایی و اطلاعات آنها ثبت شده است که ۳۲۳ نفر از این تعداد تاکنون فوت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =