تولیدکننده فرانسوی: ترور فخری‌زاده با هدف توجیه تحریم‌ها انجام شد

تهران - ایرنا - یک تولیدکننده تجهیزات صنایع نفت و گاز فرانسه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا گفت که ترور محسن فخری زاده معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران با تحریک متحدان واشنگتن و با هدف توجیه تحریم ها و عکس العمل خشونت آمیز از سوی تهران انجام گرفت . 

مدیر صادرات شرکت فرانسوی «لم پلان (Lam Plan) » تولیدکننده تجهیزات صنایع نفت و گاز در گفت و گوی اینترنتی با خبرنگار گروه خاورمیانه خبرگزاری جمهوری اسلامی تصریح کرد:‌ عاملان این ترور برای توجیه تحریم های آتی و بدتر از آن واکنش خشونت آمیز ایران دست به این کار زدند.  

«دانیل فرات Daniel Ferrat » می‌گوید برای کارم به طور منظم به ایران می‌روم تا با دوستانم در آنجا دیدار کنم. چرا که کشور شما را دوست دارم. من حتی با وجود تحریم‌ها ،تجارتم با ایران را متوقف نکردم چرا که «معتقدم کشور شما از سوی دشمنان به طور ناجوانمردانه‌ای مورد حمله قرار گرفته است.»

این فعال اقتصادی که تحلیل‌های او در رسانه‌های فرانسوی بازتاب دارد، گفت: امیدوارم اروپا موضع خود را از سیاست خارجی «دوست عزیزش آمریکا» جدا کند.

فرات معتقد است آلمانی‌ها به عنوان دارنده بزرگترین اقتصاد اروپا تصمیم به تبعیت از آمریکا گرفته‌اند.

دکتر «محسن فخری‌زاده» معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که مقام معظم رهبری ایشان را دانشمند ممتاز و برجسته هسته ای و دفاعی ایران توصیف کردند، عصر جمعه هفتم آذرماه در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند و در شرق تهران در جریان یک عملیات تروریستی و بدست عناصر جنایتکار رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار جهان